Armenian Knowledge Base  

Go Back   Armenian Knowledge Base > General Discussions > General
Register

Reply

LinkBack Thread Tools
Old 27.09.2002, 17:35   #76
Balu

Downloads: 0
Uploads: 0
Es manramasnoren hetevelov ajs vichabanutjany, kporcem artahajtel im karciqy ajs harci veraberjal.
Inqnin haskanali e "inchu voch hajeren?" harci patasxany - forumum masnakcum en voch miajn hajery. Inch kstacver, ete qaxaqakanutjan bajiny(mecamasutjamb mjus bajinnery evs) liner partadrvac hajeren lezvov. Masnakicneri mecamasnutjan majreni lezun ruserenn e ev partadrel nranc artahajtvel hajeren, evs xelamit cher lini(nujnisk hajerin), aravel evs bolory rusereny haskanum en, ete nujnisk chen karoxanum artahajtvel. Karcum em hark chka hakadrvelu ajs harcum ev chisht en ajn karciqnery, vor ov inch lezvov knaxndri, ajn lezvov el kartahajtvi.
Ajl harc e hajereni gnahatman harcy ev mez, hajeris hamar nra nshanakutjuny. Najeq mer dasakanneri kensagrutjunnery, djvar matnacujc aneq mekin, vory chtirapeter ruserenin, shateri majreni lezun e exel rusereny. Bajc nranq stexcagorcel en hajeren lezvov, toxel mez hamar angnahateli arjeqner. Ajd gorceri himnakan masy targmanvac e ruseren ev ajl lezunerov(kardaceq gone targmanutjunnery!).
Bolorovin cher xangari "grakan ankjunum" unenal hajereni bajin, vortex cankacoxnery kgrein irenc mtqery hajeren lezvov, iharke ch'argelelov nujn bajnum ajl lezunerov handes galy.
Menq, hajers misht exel enq cajrahexakanner, mi patic mjusy, mi cajrahexutjunic mjusy. Xorhrdajin petutjan hogevarqi naxorein cankacac banvor, vor ruserenic shat heru er, kasharqnerov u canotneri ognutjamb erexanerin dasavorum er rusakan dproc. Txrahrchak 90-akannerin nujn ajd banvory chardum er rusakan dprocneri apakinery!!!
Hajer, exeq chapavor u xelamit. Tirapeteq cankacac lezvi. Hargeceq hajereny inchpes cer cnoxnerin. Es chem uzum chorom barer asel ajs arumov, amen anc inqn e iravasu ir naxyntranqnerin.
Reply With Quote
Old 27.09.2002, 18:40   #77
Banned

Exclamation

Malu:

grakan ankyunum kan nayev hayeren gortser (jt; Dream-Theare; duq!)

cankacoxner@ (voronk aynkanel shat chen!) anshush karox en HAYEREN tpagrel irenc gortser@!!-)) inchumn e harc@(???)

xndrem, tesek te inch qnnarkumner en @ndhanum jt-i http://acid.land.am/cgi/ubb/ultimate...;f=32;t=000156 gortsi shurj.!
Reply With Quote
Old 27.09.2002, 18:57   #78
Balu

Quote:
Originally posted by Butterfly:
Malu:

grakan ankyunum kan nayev hayeren gortser (jt; Dream-Theare; duq!)

cankacoxner@ (voronk aynkanel shat chen!) anshush karox en HAYEREN tpagrel irenc gortser@!!-)) inchumn e harc@(???)

xndrem, tesek te inch qnnarkumner en @ndhanum jt-i http://acid.land.am/cgi/ubb/ultimate...;f=32;t=000156 gortsi shurj.!
Yndhakaraky, es bolorovin chem boxoqum ev hamacajn em forumi dirqoroshman u yntacqi het. Isk hajereni hamar chem uzum qarozchi vexar hagnel. Um inchpes harmar e.
Reply With Quote
Old 27.09.2002, 19:28   #79
Академик

greka's Avatar

Quote:
Originally posted by Jest:
....
Вопрос в вашем отрицательном отношении к армянскому языку !!!
Ну где, где здесь такие (наподобие "НЕНАВИЖУ этот МОЙ РОДНОЙ дурацкий язык!!") изречения со стороны форумцев ?!??

Возможно, сможешь привести единичный пример (хотя кажись никто не позволял себе такого) - но нельзя ВСЕХ ("в вашем отрицательном отношении") так обзывать/называть, Jest.

И вообще - что за обвинительный тон ? Есть основания ?
Reply With Quote
Old 27.09.2002, 19:36   #80
hex god

Griffon2-7's Avatar

Downloads: 1
Кроме того, почему бы никому и вас (нас) не признать, что родным языкм для вас (нас) является русский? Я - по национальности армянин, вырос и жил все время в Армении. Но ходил в русскую школу, и семья у нас по большей части русскоязычная. С армянским у меня тоже нет никаких проблем. Так что у меня по крайней мере 2 родных языка.

И еще. Упреки в адрес тех, кто не владеет в достаточной мере армянским и считает себя армянином, я считаю глупостью. У нас армян есть устоявшаяся "традиция" - рассказывать о наших великих соотечественниках налево и направо. Сароян, Параджанов, Пиросмани, Довлатов, да хоть и Джигарханян с трудом подбирающий армянские слова... Список слишком длинный... Почему-то никто их не спросил почему они не говорят (пишут) на армянском... НЕВЫГОДНО.

Незнание (в некоторых случаях нелюбовь или нежелание испольвовать) армянского языка - это не вина нашего поколения.
Reply With Quote
Old 27.09.2002, 20:15   #81
Banned

Quote:
Originally posted by Nimfa:
2Agent: так что мне прикажете делать? Красноречиво молчать
Nimfa jan, es arden hogneci krkneluc ,vor es uxaki uzum ei parzel te inchu en grum ruseren, voch te asum ei anpajman greq hajeren

isk inch mnum e qo harcin apa HiTech@ sat lav patasxanel a
Reply With Quote
Old 27.09.2002, 20:19   #82
Banned

Quote:
Originally posted by aramx:
Ну мне легче на русском...
Да если бы мне было бы удобнее писать на армянском, я все равно не писал бы, так как НЕ ХОЧУ! Мне так легче излагать мысли, как уже выразился кто-то..
Я не люблю армянского языка, не любил, и может не полюблю, ну И ЧТО???
Как хочу, так и пишу...
Мое дело, мои проблемы, не нравится, не читайте...
ete qez harmar liner hajeren@ ajl voch te ruseren@ shat el lav hajeren kgreir, bajc ete asum es ches sirel, ches sirum, u ches el sirelu el es inch asem qez, aveli lav klini @ndhanrapes Hajastanic gnas, ches lsi qo chsirac lezun amenur, hamel te che Hajastann el kmaqrvi
Reply With Quote
Old 27.09.2002, 20:22   #83
Banned

Quote:
Originally posted by Smashing Machine:

Кстати, а на остальные вопросы ты так и не ответил.....
inch harceri masin a xosq@ ?
Reply With Quote
Old 27.09.2002, 20:28   #84
Banned

Quote:
Originally posted by Smashing Machine:
Ну и маразм...!!!!!!
Ничего не скажешь...
Это похоже на то, вот например, мы с тобой заходим на китайский чат или форум где пишут все на английском языке....
И нам там очень нравится (тоже например). Ну вот, и в один прекрасный день появляется один большой любитель китайского
языка и заявляет что с этого дня всем следует писать на китайском , а кто не знает этого чертого китайского, он
предлагает начать изучать их язык и литературу или идите к черту.....
Уверен что тебе не понравится, ты сразу почувствуешь что тобою просто пренебрегли, не так ли?
Ещё раз повторяю, на нашем форуме достаточно иностранцев, и им совсем не обязательно учить наш язык и так далее....
Не надо их обижать, опять же от этого ( в очередной раз) упадет наш авторитет .
Смотрите, делайте как хотите, но потом сами же об этом пожалеете......
[/QUOTE]

Karoxa HiTech@ asum er russnerin kam te che shexachq chinacinerin, vor gan hajeren sovoren, xosq@ gnum a hajeri masin, isk te artasahmanic mtnoxner@ inchov kgren da iranc problemn a, baci dranic indz tvum e, vor ete du mtnes chinakan chat, u ajntex qez shat dur ga (orinak), bajc nranq xosan voch te angleren, kam mi urish qez canot lezvov, ajl chinaren du avelu shut kskses sovorel chinaren!
Reply With Quote
Old 27.09.2002, 20:44   #85
Banned

to kaktus
chnajac es himi @ndhanrapes haves chunem qo harcerin patasxanelu bajc hamenajndeps kpatasxanem

to Agent1
<menak te chaseq te hajeren fonter@ paderjka >
<shat hajkakan sider kan>

интересно, ты уверен, чти пишешь на армянском?
es ajdtex grel em maqur hajkakan jargonov

to Agent
<potomu chto ti ne ARMENIN ili ARMYANKA>
ты хотел сказать АРМЯНИН или АРМЯНКА?
che es inch uzel em ajn el grel em, ete du qo grac@ kardas hajkakan akcentov kstacvi im grac@

<vorovhetev da amenaskizbn er pahelu hajerin u Hajastan@: >
помогло?
anmijapes erevac vor canot ches hajoc patmutjan@, ete ognac chliner du himi kam parsik klineir kam turq kam el chgitem te inch?

to HiTech
<Ayo, petq e amen inch anel, vorpeszi hayeren grvi normal tarerov , #isht ughghagrutyamb, aveli shat qan ruseren u angleren. Da voch miayn arjanapatvutyan harc e, ayl naev azgapahpanman.>

согласна, так может перейдешь от слов к делу? что конкретно ты сделал в этой области?
poxanak aselu te inch ani, ogni vor ani!!

<Voronq kar&um en te ruseren mi qani bari imacutyun' vkayum e zargacva&utyan bardzr asti#ani masin>

неправильно поставлен вопрос (или ответ)
знанеи не "нескольких слов", а нескольких языков говорит об высоком уровне развития (прямая пропорция)

ver@ grvac@ patasxan a ajl voch te harc, u lav el asvac a, ete imast@ ches haskacel mi angam el karda, erevi te ajd jamanak khaskanas

а теперь Внимание, вопрос КО ВСЕМ:
когда вы идете в магазин, вы покупаете "smetan u tworog" kam "ttwaser u katnashor"?
tuny duq gnum eq "kuxnya" te "xohanoc"?
duq nayum eq "televizor" te "herustacuyc"?

dranq barer en voronq mtel en mer amenorja xosakcutjan mej der soveti jamanakic
Reply With Quote
Old 27.09.2002, 20:51   #86
Banned

Quote:
Originally posted by luna:
A voobshe-to eto aktual'naya tema,net ne dlya foruma,tut komu kak udobno,tot tak i pishet...a v real'noy gizni?Mama govorit,ran'she vse znali,ne znali yazika govorili na russkom. Eto ved' kak-to reget slux i nepriyatno. A teper' vse vdrug amerikancami zadelalis'.Podavay v deshevoe kafe posudomoyku so znaniem angliyskogo.Pomnyu bila s otcom na odnoy konferencii...predstavlyaete vse govorili na svoix yazikax,tam i gruzini bili i kirgizci i anglichane. I tol'ko armyane zagovorili na russkom v peremegku s angliyskimBilo protivno!Svoy yazik nado znat' i lyubit',a rechi,mol u menya russkoe obrazovanie....
chisht es, hajer@ sirum en krknorinakel otar azgerin. chgitem tesel es te che, erb hajer@ kazmakerpel ein ergi mrcanakabashxutjun (Shushan Petrosjan@,Gogan ev urishner@ nujnpes masnakcum ein...)Los Angeles-um, noric hajtararutjunner@, te ov a haxtel, um en shnorhum mrcanak@ , anglerenov er, u @ndvorum shat qich mard kar dahlichum nstac vor miajn angleren gitein, baci dranic nujnisk haxtoxner@ uzum ein anpajman shnorakalakan xosqi mej mi 2 bar angleren asein, ev iroq da thach erevujt er
Reply With Quote
Old 27.09.2002, 20:58   #87
Грустно...

Agregat's Avatar

Downloads: 2
Агент1 - это конечно твое дело, но подумай - не бьешься ли ты головой об стенку, пытясь добиться невозможного? И весь этот спор ни к чему не приведет. И ничего не изменится...

такие дела...
Reply With Quote
Old 27.09.2002, 21:02   #88
Banned

Quote:
Originally posted by Agregat:
Агент1 - это конечно твое дело, но подумай - не бьешься ли ты головой об стенку, пытясь добиться невозможного? И весь этот спор ни к чему не приведет. И ничего не изменится...

такие дела...
Vaj vaj vaj, es inch hzor mtqer artahajtecir?, et qani hogov mtaceciq?
Reply With Quote
Old 27.09.2002, 21:05   #89
Грустно...

Agregat's Avatar

Downloads: 2
Hargetsir?
Reply With Quote
Old 27.09.2002, 21:20   #90
Banned

Quote:
Originally posted by Agregat:
Hargetsir?
im karciqov da shaaaat heru a harganq kochveluc
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply

Thread Tools

На правах рекламы:
реклама

All times are GMT. The time now is 17:29.