Armenian Knowledge Base  

Go Back   Armenian Knowledge Base > General Discussions > General
Register

Reply

LinkBack Thread Tools
Old 28.04.2003, 15:09   #16
Академик

W_z_rd's Avatar

Downloads: 1
Uploads: 0

sarmen, vidimo, tebya skonfuzilo virazhenie "pochtit` zhertv", ti ozhidal "pochtit`pamyat` zhertv" ?
Reply With Quote
Old 01.05.2003, 20:46   #17
Hrat

Downloads: 0

Quote:
Originally posted by Greco El
во-первых, ты не ответил на мои вопросы.
Греко, ты сам первый начал вопросом на вопрос, так что .

Quote:
моя роственная связь - это не что-то чуждое мне, это я , это обязательно частичка меня самого .
Насчет частички согласен.

Quote:
так что твой вопрос плавно превращается в вопрос "а уважаешь ли ты самого себя".
А точнее, превращается в вопрос "а уважаешь ли ты эту частичку самого себя"

Quote:
ответ очевиден, думаю, и отвечает каждый для себя
И за себя я отвечу, что не уважаю и не собираюсь чтить ту частичку самого себя (если конечно таковая имеется), которая мало того что просрала свою родину, так еще позволила зарезать себя как барана.
Умение замечать (констатировать) свои слабые, плохие черты есть необходимое условие для совершенствования личности (или нации), не правда?
Ни одна сильная нация не празднует свои поражения. Я не понимаю, чего армяне прицепились к своему геноциду
Другое дело - Мусалерцы, их уважаю...
Насчет родни, Греко, у меня одна ветвь предков из Сари Гамыша, кажется, так что и я не "белая ворона".
W_z_rd, вроде бы и на твой вопрос ответил...
Reply With Quote
Old 01.05.2003, 21:02   #18
Академик

W_z_rd's Avatar

sarmen, nikto ne prazdnuet porazhenie, eto ne den` prazdnovaniya, eto den` pominovaniya. Mozhet, ti schitaesh, chto ob etom nuzhno zabit` ?

Ne ponimayu tvoey pozicii. Po-tvoemu, esli gde-to zemletyasenie ubilo tisyachi chelovek, to - nu i xren s nimi ? Ved oni vse byli obichnie lyudi, nikakix zaslug za nimi ne chislilos...
Old 02.05.2003, 05:11   #19
Агрессивный оптимист

Sench's Avatar

sarmen,
Quote:
Ни одна сильная нация не празднует свои поражения. Я не понимаю, чего армяне прицепились к своему геноциду
Мы не ПРАЗДНУЕМ, мы просто не забываем то что случилось. Да, и мы чтим память невинных жертв которые были убиты зверями. Почему чтим? А почему чтим память родственника который умер? Пожал плечами? А тогда умерли 1 500 000 родственников.

Quote:
Умение замечать (констатировать) свои слабые, плохие черты есть необходимое условие для совершенствования личности (или нации), не правда?
Не вижу никакой связи с днем почтений жертв Геноцида. Если уж ты до этого дошел, то например если бы небыло 24 апреля, то откуда бы например у меня родилось чувство призрения к туркам? Откуда у меня возникло бы чувство мести? Народ должен знать, и не забывать о том что случилось!
Reply With Quote
Old 02.05.2003, 12:03   #20
Младенец

di0phantus's Avatar

Quote:
Originally posted by sarmen
А точнее, превращается в вопрос "а уважаешь ли ты эту частичку самого себя"

И за себя я отвечу, что не уважаю и не собираюсь чтить ту частичку самого себя (если конечно таковая имеется), которая мало того что просрала свою родину, так еще позволила зарезать себя как барана.

Другое дело - Мусалерцы, их уважаю...
Насчет родни, Греко, у меня одна ветвь предков из Сари Гамыша, кажется, так что и я не "белая ворона".
W_z_rd, вроде бы и на твой вопрос ответил... [/B]

А Разве у тебя есть право не чтить? нет парень, нету.
ты можешь не понять причину! почему так вышло, что случилось? я тоже не могу понять. но ты + еще и не хочешь призновать что не можешь это понять, вот и придумал какой то бред, мол не смогли защитить себя и родину. тебе наверно не говорили насколько ты мал чтоб судить о таких вещах. ari verj@ tur.

senc xosakcutyunner@ indz mi bani en berum. hima aveli manramasn patmem vor parz lini.

mi anagam mi handipman ei mi hat naxkin pashtonyai het. inq@ senc mi ban patmec.
en 92-95 tverin ira canotneric mek@ erevani glxavor poghocneric mekum, erevacogh mi tegh nkatel er mardu qaq. de organi ashxatoghi hamar da shat kaskaceli er, vor mard ete pahanj unena tenc ctegher cher ani, taqun tegher kgtner. mi poqr vercnum a tanum analizi, parzvum a vor da voch mardu voch el kendanu a. aysinqn arhestakan er u berac poghoci mejtegh@ qcac er.

hima ezrakacutyunneric mek@ vor inq@ berec ayn er vor da hatuk kazmakerpvac ban er, u erevi nman baner shat klinen voronq npatakaughvac en mardkanc mej zzvanq arajacnelu ir azgi hayreniqi.

u chisht a, ete mek@ gar et tesner partadir piti zzver u avelacner ba ara es inch mardiq en lriv vayrenacel en u ....
ayninch tenc ban chi eghel.

hima el vor nayenq eli nman tarorinakutyunner ktesnenq, menak henc es verji cuycer@, esqan kusakcutyun, esqan mek@ mekin hakasogh uzher. en orn el 02-ov shpionner ein brnel adrbejanin info ein caxum....
Old 02.05.2003, 18:34   #21
Академик

W_z_rd's Avatar

di0phantus, my respects.

Irok tenc depqa eghel a eghel ? M-daa....
Reply With Quote
Old 02.05.2003, 22:39   #22
Banned

Pinhead's Avatar

Quote:
Originally posted by di0phantus
mi poqr vercnum a tanum analizi, parzvum a vor da voch mardu voch el kendanu a. aysinqn arhestakan er u berac poghoci mejtegh@ qcac er.
Isk et vorna - arhestakan qaq? Hm... Ete rezinic liner (takie prodayutsya) petk cher analizi tanel, i tak parz kliner. Isk ete chgitem vonc ximikatnerov sarkac qaq-a - aveli hesht cher lini tun@ qaqel u berel dnel poghoci mejtegh@ (ete tenc mtadrutyun ka). Nenc vor kaskaci tak em dnum et patmutyan havastiutyn@
Reply With Quote
Old 03.05.2003, 00:33   #23
Мия-У

Мия's Avatar

Плавный переход однако...
Люди, не забывайте иногда поглядывать на название топика.

Честно говоря, смысл всей этой увлекательной истории до меня не дошел, а перечитывать неохота как-то...
Reply With Quote
Old 03.05.2003, 11:36   #24
Младенец

di0phantus's Avatar

Quote:
Originally posted by Pinhead
Isk et vorna - arhestakan qaq? Hm... Ete rezinic liner (takie prodayutsya) petk cher analizi tanel, i tak parz kliner. Isk ete chgitem vonc ximikatnerov sarkac qaq-a - aveli hesht cher lini tun@ qaqel u berel dnel poghoci mejtegh@ (ete tenc mtadrutyun ka). Nenc vor kaskaci tak em dnum et patmutyan havastiutyn@
nu es im achqerov chem tesel, bayc patmogh@ bavakanin lurj mard er, nerqin organneri naxkin ashxatakic, et mi pastark.

ev myus@ ete qez petq lini tenc mi 100 hat, edqan@ tan@ cheir artadri. entadrum enq vor nman karuycneri mardik shat chen, teche lriv korac klineinq.

myus koghmic iskakan@ karogha korcner ir zzveli tesq@ minchev tegh hascnel@. isk stegh karevor er vor past@ vor zgacvi vor mardu er.

amen depqum es misht el kaskacel em vor nman paraktich karuycner kan. u erevi irenc ptrum en kam arden gtel. shat nurb harc a vor menq anteghyak linelov ezrakacutyunner anenq.

Bayc menq karogh enq ushadir linel shrjapati amen mi tarorinakuytyan vra. shat baner kan vor arajin hayacqic sovorakan en tvum bayc racional mtacelakerpin hakasum en. bayc ekeq aveli lava dra hamar nor thread sksenq.
Reply With Quote
Old 03.05.2003, 14:03   #25
Banned

Pinhead's Avatar

Hnaravora vor chishta... ughaki yes mi @nker unem, vor hamozvaca vor inch vat ban linuma ashxarhum et galisa massonneric Chut' chto - goruma "eto masonskiy zagovor"! Vonc vor passpartun (eto fiks, prodelki fiksa) Etkan kaskacamit lineln el mi ban chi
Reply With Quote
Old 09.05.2003, 01:24   #26
Hrat

Patkeracnum ek, vaghe-mius ore 02-ov lsum enk
...На границе с Грузией задержан грузовик с 5-ю тоннами контрабандного говна с просроченным сроком годности. Это уже не первый случай контрабандного провоза, что дает повод думать об этом как об основной причине резкого снижения производственных мощностей местного производителя говна и мочи. Люди предпочитают дешевую продукцию сомнительного качества экологически чистому продукту отечественного производства. Вследствие этого многие засранцы из разных регионов нашей страны остались без работы. Профсоюзные организации грозятся устроить митинг в центре столицы с применением жестких мер в виде 'qaqadul'-а...

di0phantus, anhavatali e tvum patmutyund- gtel en 1 hat qaq, voch te 100 (es chem hishum, vor ayd tarinerin kentronakan poxocnere qaqapat linein), isk 1 hati hamar artadrutyun kazmakerpelu karik chka - uremn mnum e uxxaki havatank ko canotin...
Mius koxmic qaqov mer zhoxovrdin ches zarmacni` menk sovor enk Inch kaner mijin marde ayn tesnelov` shat-shat gluxe korer ev mtacer "Tnashen, en len u bol podezde toxac ekel en stex en arel": Kaxake kextotox aynkan mard ka, vor poxocneri axbe avelacnel zgali masov grete anhnarin e:

Lav, katake mi koxm, ancnenk mer vochxarnerin:
Uzum em ko post-in patasxanel, di0phantus:
Честно говоря, очень трудно уловить там тонкую логическую связь, которую, вероятно, ты туда вложил. А также найти какую-либо аргументацию твоим вопиюще категоричным утверждениям (требованиям). Поэтому, было бы неплохо изложить свои мысли в более понятной логической форме и аргументированно... Вот ты говоришь:
Это бред, что причиной геноцида было то, что они не смогли защитить себя и родину.
Пожалуйста, аргументируй. (А то можно подумать, что ты рассуждаешь так: "Это бред, потому что есть много странного и непонятного вообще и, следовательно, касательно геноцида в частности")

Считаю лишне заметить, что чтить или не чтить кого-то и судить или не судить о чем-то предпочитаю согласно своему желанию, а не по рекомендации других. И истинность или ложность суждения не вывожу из авторитета судящего.

P.S. Мое выражение "просрать родину" как-то очень таинственно и удачно связалось с историей о говне
Reply With Quote
Old 09.05.2003, 01:41   #27
Hrat

Sench и W_z_rd, слово "празднует" небезосновательно, даже мягко сказано - народное гулянье с ритуальным погрызиванием семечек, поеданием мороженного и других уличных явств, после чего еще неделю надо убирать город. Sench, вот ты говоришь "Мы не ПРАЗДНУЕМ" - кто мы ? Большинство народа именно так и поступает.
Reply With Quote
Old 09.05.2003, 10:52   #28
Младенец

di0phantus's Avatar

sarmen, es chgitem inch asem. ughaki zarmanum em u nuynisk vrdovvac em.

inch pastarkner eir uzum vor berei?

1.5 MILION MARD, mortvel en... nuynisk ete bolorn el irenq en irenc
viz@ dem tvel vor ktren. (chnayac bolorn el giten vor aydpes chi eghel)
nranq bolorn el MARDIK ein, u MARDun hatuk amen bnazd el kunenain (konkret
inqnapashtpanakn@ i nkati unem) bayc meka mortvel en. atomain rumbov chen spanel,
spanel en anasuni nman. ov krvi pitani er kanchel en ibr banak, heto nranc arandzin
en gndakaharel isk kananc erexanerin u cererin arandzin....

hima du uzum es et amenin anun kpcnes te просрали, u uraxanum el es
vor kalambur stacvec....

te? du chapazanc objectiv demq es, ashxarhi qaghaqci, mi or nstecir paster@
irar koghq drecir u qo "tramabanutyamb" durs berecir vor konkret es momentov
hayern ein meghavor, togh irenc tuyl chtain...

>>Честно говоря, очень трудно уловить там тонкую логическую связь,
>>которую, вероятно, ты туда вложил. А также найти какую-либо
>>аргументацию твоим вопиюще категоричным утверждениям (требованиям).

es parz u haskanali aknark areci vor imast chuni qo het sharunakel ays
banavech@. (chnayac du ch'haskacar, kam miguce aydpes dzevacrir)
qo pahvacqi mardik im mot kaskac en arajacnum u konkret bervac orinakov
cuyc tveci te inch kargi kaskacner.

ay orinak kardanq gracd, qo mot mitum ka asacs kataki u anlrjutyan veracelu.
togh karciq charajana te es annormal chaperi kaskacamtutyun unem, bayc mi hat
noric kardaceq grac@. es hatuk ktoghnem im posti verjum.

heto, asum es
Quote:
Mius koxmic qaqov mer zhoxovrdin ches zarmacni` menk sovor enk Inch kaner mijin marde ayn tesnelov` shat-shat gluxe korer ev mtacer "Tnashen, en len u bol podezde toxac ekel en stex en arel": Kaxake kextotox aynkan mard ka, vor poxocneri axbe avelacnel zgali masov grete anhnarin e:
inch a nshanakum qaqov mer zhoghovrdin ches zarmacni? et nor viravoranq a?
mi hat pordzi hamar dzer mutqi dimac@ tenc mi hat experimant ara, heto aravotyan
klses te amen gorci gnacogh@ um khishi barekamnericd.
chem karcum vor piti aser
"Tnashen, en len u bol podezde toxac ekel en stex en arel"

PS
huys unem el chenq sharunaki es thach xosakcutyun@.

Quote:
posted by sarmen

Patkeracnum ek, vaghe-mius ore 02-ov lsum enk
...На границе с Грузией задержан грузовик с 5-ю тоннами контрабандного говна с просроченным сроком годности. Это уже не первый случай контрабандного провоза, что дает повод думать об этом как об основной причине резкого снижения производственных мощностей местного производителя говна и мочи. Люди предпочитают дешевую продукцию сомнительного качества экологически чистому продукту отечественного производства. Вследствие этого многие засранцы из разных регионов нашей страны остались без работы. Профсоюзные организации грозятся устроить митинг в центре столицы с применением жестких мер в виде 'qaqadul'-а...

di0phantus, anhavatali e tvum patmutyund- gtel en 1 hat qaq, voch te 100 (es chem hishum, vor ayd tarinerin kentronakan poxocnere qaqapat linein), isk 1 hati hamar artadrutyun kazmakerpelu karik chka - uremn mnum e uxxaki havatank ko canotin...

Lav, katake mi koxm, ancnenk mer vochxarnerin:
Uzum em ko post-in patasxanel, di0phantus:
Честно говоря, очень трудно уловить там тонкую логическую связь, которую, вероятно, ты туда вложил. А также найти какую-либо аргументацию твоим вопиюще категоричным утверждениям (требованиям). Поэтому, было бы неплохо изложить свои мысли в более понятной логической форме и аргументированно... Вот ты говоришь:
Это бред, что причиной геноцида было то, что они не смогли защитить себя и родину.
Пожалуйста, аргументируй. (А то можно подумать, что ты рассуждаешь так: "Это бред, потому что есть много странного и непонятного вообще и, следовательно, касательно геноцида в частности")

Считаю лишне заметить, что чтить или не чтить кого-то и судить или не судить о чем-то предпочитаю согласно своему желанию, а не по рекомендации других. И истинность или ложность суждения не вывожу из авторитета судящего.

P.S. Мое выражение "просрать родину" как-то очень таинственно и удачно связалось с историей о говне

Last edited by di0phantus; 09.05.2003 at 15:50.
Reply With Quote
Old 09.05.2003, 15:42   #29
Академик

W_z_rd's Avatar

Quote:
Originally posted by sarmen
Sench и W_z_rd, слово "празднует" небезосновательно, даже мягко сказано - народное гулянье с ритуальным погрызиванием семечек, поеданием мороженного и других уличных явств, после чего еще неделю надо убирать город. Sench, вот ты говоришь "Мы не ПРАЗДНУЕМ" - кто мы ? Большинство народа именно так и поступает.
sarmen, mozhesh ukazat` mne post v kotorom ya upotrebil slovo "празднует" ?
Reply With Quote
Old 09.05.2003, 16:34   #30
¡no pasaran!

dolphin's Avatar

Quote:
Originally posted by W_z_rd
sarmen, mozhesh ukazat` mne post v kotorom ya upotrebil slovo "празднует" ?
ne ty a on ;) chitaj vnimatel'ne..

kstati,polostju soglasen s sarmenom, a istorija s der'mom voobsche polnyj marazm , tem bolee v etom topike!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply

Thread Tools

На правах рекламы:
реклама

All times are GMT. The time now is 19:15.