Armenian Knowledge Base  

Go Back   Armenian Knowledge Base > Thematic forums > History and Politics
Register

Reply

LinkBack Thread Tools
Old 22.10.2007, 07:57   #61
ложки нет

{arsen}'s Avatar

Downloads: 11
Uploads: 2

Quote:
Originally Posted by Monopole
Проф, а давай мы с тобой свою книгу напишем. Например, "18 000 великих битв народа Эвенкии" ? Или "13 мировых господств курдской рабочей партии " или "Тольтеки - покорители Солнечной системы" или "Энциклопея великих походов древлян против Цин-Ши-Хуанди" ? И тогда мы сможем сами дарить книги Лиону с автографами, да и проблема 5 евро тоже решитсья сама собой.
с меня вам поллитра в качестве музы и вдохновения)) на каждую главу)))
Reply With Quote
Old 22.10.2007, 08:20   #62
Скромный ученый

Professor's Avatar

Downloads: 20
Uploads: 3

Quote:
Проф, а давай мы с тобой свою книгу напишем.
Только ради этого...
Quote:
Originally Posted by {arsen}
поллитра в качестве музы и вдохновения)) на каждую главу
... уже стоит!
Альтернативная тема: Бразильский язык с точки зрения американских ученых в 16 веке.
Reply With Quote
Old 22.10.2007, 08:36   #63
Смотри мне прямо в глаза!

Monopole's Avatar

Downloads: 1
Uploads: 0

Quote:
Originally Posted by Professor View Post
Только ради этого...
... уже стоит!
Альтернативная тема: Бразильский язык с точки зрения американских ученых в 16 веке.
Ну, конечно, я и не сомневался, что тебя может прельстить дешевая популярность в определенных узких кругах ! Другое дело крутая развлекуха !
А тема вообще ен поробелма с нашим то потенциалом, сколько всего ещ еможно придумать, например:
"Баба яга и строители египедских пирамид"
"Армянские вишапы против змея горыныча"
"Илья Муромец - победитель арийцев"
"Был ли Ной евреем или великий заговор массонов"
"Где находился Арарат в 8 тысячелетие до н.э."
Слушай, а про секс писать будем, или узкие круги это не оценят ?
Reply With Quote
Old 22.10.2007, 08:57   #64
Скромный ученый

Professor's Avatar

Quote:
про секс
Угм. Половые извращения на Ганимеде. Либидо у сине-зеленых водорослей. Коитальный аспект клиторидектомии с точки зрения Августина Блаженного. Да мало ли чего можно...
Reply With Quote
Old 22.10.2007, 09:12   #65

Monopole's Avatar

Quote:
Угм. Половые извращения на Ганимеде. Либидо у сине-зеленых водорослей. Коитальный аспект клиторидектомии с точки зрения Августина Блаженного. Да мало ли чего можно...
Вот это вообще супер ! Успех гарантирован

"Робин Гуд и Вильгельм Тель - потомки великого Айка" !
Reply With Quote
Old 22.10.2007, 09:13   #66

Monopole's Avatar

Quote:
Не, Проф, это же уже на совсем другую аудиторию нацеленно ! Или мы не хотим отбирать у Лиона его нишу ?
Reply With Quote
Old 22.10.2007, 09:46   #67
Студент

Downloads: 0

Quote:
Из человеколюбия, чтобы помочь неимущему ученому углубить свои познания в истории... Так мы снова на "Вы", Лион? Ну что, хватит у Вас бескорыстия подарить стесненному в средствах человеку один-единственный экземпляр Вашей книги? Хотя бы без авторского посвящения...
Недождетесь

Quote:
Лион! А, Лион?.. Так как там насчет книги, а? Ведь Ваша цель - распространять информацию, изложенную в Вашей книге, так неужели отсутствие у неимущего человека пяти евро может стать серьезным препятствием на пути к достижению столь возвышенной цели?..
Здесь дело принципа - так что это уже вопрос, Вы за 5 евро ОТ МЕНЯ получете книгу или нет Представте, что уж лучше на Вы... с ВАМИ...

Quote:
вай!! кто попытается загрузить Лиона даже на 2 евро, тот пытается вайс линель им ынтаникин...!! не прощу, блин!! кокорты ккрцем, нафиг!))
Arsen gan - ibdz gruzit anox chi exel u chi lini

Quote:
Нууууу, ты же знаешь, как я далек от того, чтобы кого-либо грузить... Просто стало интересно - что в этой книге такого, захотелось прочитать... А у меня, как тебе хорошо известно, с деньгами вечно туго - тут еще цены на хлеб поднялись, едва хватает... Вот я и подумал, что для такого случая Лион может сделать исключение, и порадовать неимущего ученого неожиданным подарком... А тут являешься ты в грязных сапожищах и громогласным hoch-deutsch нарушаешь формирующуюся идиллию! Нет, не видать мне счастливого фарта!.. Или все-таки?.. А, Лион?..
Такая уж жизнь несправедливая... У Вас нету денег и Вы не прочтете книгу (если это так, конечно). И знаете в этом дело для меня что самое кайфовое??? Что в таком состаянии любое сказанное Вами слуво я легко и справедливо могу оценить пустим звуком человека, который не прочитав книгу его критикует

Quote:
круто загнули а как же римская империя,египетские фараоны,монголо-татары,средневековье,буржуазные войны и многое-многое другое?Во все времена историки по косточкам разбирали события, а оказалось-мало писали...
Трилока джан - В ТАКОМ СОБРАННОМ виде неукакого народа нет. Есть иследование, порою очень и очень хорошие, на по ОПРЕДЕЛЕННОЙ ТЕМЕ И ПО ОПРЕДЕЛЕННЫМ рамкам...

Quote:
а вот тут Вы совершенно правы.Их пропагандистская машина работает вовсю,и действительно уйма денег вкладывается в пиар.Преимущественно,черный.В информационной войне мы пока, к сожалению, проигрываем.В том числе и потому,что агрессии и наглой лжи практически всегда противопоставляем стремление выглядеть мудрыми,дальновидными и миролюбивыми.
Скажите это Профессору и Ереха

Quote:
Вот и славненькоМожет,на самом деле кто-нибудь когда -нибудь всерьез возьмется за научный труд, и исторические факты,приведенные в Вашей книге,ему помогут.
Я уверен что так и будет! Уже столько хорошых отзывов получтл...

Quote:
Если получу в подарок от Лиона книгу - дам почитать...
Если...

Quote:
Ребята у нас все хорошие)Маленько вредничают,патамушта у них в детстве велосипеда не было (с)....и 5 евро

Quote:
Лион, давай все-таки подарим ему один экземпляр.. ну из тех, что с афтографом.. а то я его знаю, не отстанет пока не получит желаемого..))
Друг мой, дело в том, что Вы МЕНЯ не знаете. Не люди остают от меня, а я от них...

Quote:
Lion jan de verj spanec. Mnacac mas chspanec. Tarorinaka?
Да

Quote:
Проф, а давай мы с тобой свою книгу напишем. Например, "18 000 великих битв народа Эвенкии" ? Или "13 мировых господств курдской рабочей партии " или "Тольтеки - покорители Солнечной системы" или "Энциклопея великих походов древлян против Цин-Ши-Хуанди" ? И тогда мы сможем сами дарить книги Лиону с автографами, да и проблема 5 евро тоже решитсья сама собой.
Сомневуаюсь, что Вы в состаянии такое делать

Quote:
Не, Проф, это же уже на совсем другую аудиторию нацеленно ! Или мы не хотим отбирать у Лиона его нишу ?
Да Вы даже близко не подаедете к той теме, по которому пишу я... Вам это НЕ ПОД СИЛУ!
Reply With Quote
Old 22.10.2007, 10:00   #68
Moderator

Mono's Avatar

Blog Entries: 1

тема временно закрывается , пока не прекратится флуд и наезды
Reply With Quote
Old 12.11.2007, 15:10   #69
Студент

Спосибо, Моно джан!
Reply With Quote
Old 12.11.2007, 16:34   #70
Скромный ученый

Professor's Avatar

Mono, дорогой!.. Слушай, а он хоть тебе-то подарил экземпляр? Или все-таки?..
Reply With Quote
Old 12.11.2007, 19:08   #71
Moderator

Mono's Avatar

Quote:
Mono, дорогой!.. Слушай, а он хоть тебе-то подарил экземпляр? Или все-таки?..
Подарки модераторам могут быть расценено как взятки
Reply With Quote
Old 12.11.2007, 19:18   #72
Moderator

Mono's Avatar

I dep

Quote:
Ապրիլին գրողների միության շենքում տեղի ունեցավ «Տիգրան Մեծ» վավերագրական ֆիլմի պրեմիերան: Այն ժամանակ ֆիլմը դեռ չկար ինտերնետում: Այժմ այն կարելի է արդեն դիտել Masis.tv կայքի այս էջում:

Ի դեպ Մասիս.տվ-ն ունի իր բլոգը, որին կարող եք ձեր ընկերը դարձնել եթե ուզում եք տեղյակ լինեք կայքում հայտնվող նորանոր ֆիլմերի մասին: Ծանոթացեք masistv
http://freedomfight777.livejournal.com/22522.html
Reply With Quote
Old 13.11.2007, 07:17   #73
Студент

Quote:
Originally Posted by Mono View Post
Подарки модераторам могут быть расценено как взятки
Точно
Reply With Quote
Old 13.11.2007, 09:41   #74
Профессор

<AH>'s Avatar

Downloads: 6

Quote:
Originally Posted by Mono View Post

a etot film skachat mojno? ili tolko smotret?
Reply With Quote
Old 07.07.2008, 09:23   #75
Студент

Հատված <<Հայ ժողովրդի ռազմական Տարեգիրք, Գիրք 7>>-ից

Պոմպեոսը երբեք էլ Մեծ Հայք չի մտել, իսկ Տիգրանն էլ նրա ճամբարում թագը չի հանել: Չեք հավատում?? Կարդացեք Խորենացուն, համ էլ վայելեք այս ճակատամարտը...

68 սեպտեմբերի 15 – Արածանիի ճ-մ (Արարատ, Բագրևանդ գավառ, Արածանի գետի 3 ակունքային վտակների միավորման տեղից մի քանի կմ արևելք, արևելյան ակունքային վտակի հյուսիսային ափին)

<<... Թշնամիները որևէ վնաս չկրեցին, այլ նրանք ետ դառնալով և հետապնդողներին նետահարելով, շատերին իսկույն սպանեցին, իսկ շատ շատերին էլ վիրավորեցին: Ու վերքերը ծանր էին և դժվար բուժելի, քանզի հայերը օգտագործում էին երկծայր նետեր և ծայրերը այնպես էին իրար ագուցված, որ նետերը թե մարմնի որևէ մասում մնալու և թե դուրս քաշվելու դեպքում, արագորեն սպանում էին, որովհետև երկաթյա ծայրերից մեկը, որը չէր ամրացված, մնում էր վերքի մեջ>>

Դիոն Կասսիոս

Ծանր արշավանքից հետո հռոմեական բանակին (մոտ 100.000)` Լուկոլլոսի գլխավորությամբ, սեպտեմբերի 14-ին այնուամենայնիվ հաջողվեց հասնել Արածանի գետի ակունքներին, որի հետևանքով ուղղակի սպառնալիք կախվեց Արտաշատի (Արարատ, Ոստան Հայոց գավառ, Արաքսի և Մեծամորի միախառնման վայրում) վրա:
Երկրի երկրորդ քաղաքի վրա կախված վտանգը հեռացնելու համար արդեն Արածանիի ակունքներում թշնամուն դիմավորեց միացյալ Մեծ Հայքի (մոտ 40.000, որից 23.000 ծանր հեծյալ, այդ թվում Մաղխազական գունդը (6.000), 17.000 թեթև հեծյալ, այդ թվում Մարդպետական գունդը (մոտ 10.000)), Ատրպատականի (մոտ 8.000) և Իբերիայի (մոտ 7.000) հեծելազորային բանակը` Տիգրան II Մեծի գլխավորությամբ: Հայոց արքան իր հետևազորը (70.000) թողել էր թիկունքում` Արտաշատի շրջակայքում, քանի որ նախատեսել էր կիրառել մարտավարման սկյութական ձևը և թշնամուն ջախջախել միայն հեծելազորային ուժերով:
Սեպտեմբերի 15-ի առավոտյան հռոմեական բանակը, մարտադաշտում Հայկական բանակի բացակայության պայմաններում, դուրս եկավ իր ամրացված ճամբարից և ընդունեց հետևյալ մարտակարգը: Աջում և կենտրոնում տեղավորվեցին լեգեոներները` շախմատաձև դասավորված կահորտներից կազմված երեք իրար հաջորդող շարքերով, ձախի առաջին շարքում` գալաթական, թրակիական և բյութանիական հեծելազորը` Դեյոտարոս I Գալաթացու գլխավորությամբ, իսկ ձախի երկրորդ շարքում` դաշնակիցների հետևազորը:
I փուլ – Մարդպետական գնդի, ինչպես նաև իբերական և ատրպատականական թեթև հեծյալ նետաձիգները, դուրս գալով բլուրների հետևից, հարձակվեցին թշնամու կենտրոնի լեգեոներների, ինչպես նաև ձախում տեղավորված գալաթական, թրակիական և բյութանիական հեծելազորի վրա: Սակայն կարճատև մարտից հետո, իբր չդիմանալով թշնամու հետևակի և հեծելազորի համակցված հարվածին, Մեծ Հայքի թեթև հեծելազորը, ճակատից աջ և ձախ ուղղությամբ ցրվելով, սկսեց կանխամտածված փախուստ իրականացնել` իր հետևից հրապուրելով թշնամու հեծելազորին և միաժամանակ բացելով ճակատային հանդիպակացը: Խանդավառված իր այս կեղծ հաջողությունից` հռոմեական հեծելազորը սկսեց հետապնդել նահանջողներին և շուտով հեռացավ ու կտրվեց իր հիմնական բանակից:
II փուլ – Հաղթականորեն արշավող թշնամու հեծելազորի դեմ-դիմաց` ազատված տարածության վրա, իր 72-ամյա արքա-զորապետ Տիգրանի անձնական ղեկավարությամբ, հայտնվեց Հայկական ծանր հեծելազորը, որը սեպաձև-խոյընթաց հատու հարվածով ջախջախեց թշնամուն և լիովին ոչնչացրեց նրան:
III փուլ – Հռոմեական լեգեոնները փորձեցին օգնության հասնել իրենց ջախջախվող հեծելազորին, սակայն, մինչ նրանք կհասնեին ընդհարման վայր, վերջինս, որպես մարտավարական որակ, արդեն դադարեց գոյություն ունենալ: Դրանից հետո Հայոց ծանր հեծյալները, թողնելով նիզակները, թրերն ու տապարները և անցնելով նետ ու աղեղի, շեղընթաց գրոհ սկսեցին նոր վայրում դիրքավորված լեգեոնների վրա, որի ընթացքում նրանց միացավ նաև մարտադաշտ վերադարձած ողջ թեթև հեծելազորը: Մեծ Հայքի բանակի հեծյալները սկսեցին շեղընթաց սուրալ թշնամու առջևից` նետերի տարափ տեղալով նրա վրա: Ընդ որում թշնամու հոծ շարքերի առկայությունը հնարավորություն չէր թողնում վրիպելու և թշնամուն չէր փրկում նույնիսկ հզոր վահանափակը, քանի որ նետերը հաճախ միջնաթափանց ծակում էին վահաններն ու զրահները: Բացի այդ արձակված նետերը թեքված ճանկերով էին և թունավոր, որի հետևանքով նույնիսկ վիրավորները, թեև մի քիչ ուշ, սակայն անխուսափելի մահանում էին: Իր հերթին հեծելազորի լիակատար բացակայությունը թշնամուն հնարավորություն չէր թողնում որևէ ակտիվ դիմադրություն կազմակերպել և լեգեոներներին փաստորեն ոչինչ չէր մնում անելու, քան, պասիվ դիմադրելով ու աստիճանաբար նահանջելով, վերադառնալ սեփական ճամբարը: Այս նահանջի ընթացքում Տիգրան Մեծի հեծելազորը բազմիցս կրկնեց իր շեղընթացը և, այն բանից հետո, երբ թշնամին պատսպարվեց իր ճամբարում, հեռացավ մարտադաշտից:
Մեծ Հայքի բանակը կորցրեց մոտ 500, դաշնակիցները` մոտ 100, թշնամին` մոտ 20.000 զինվոր:
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply

Thread Tools

На правах рекламы:
реклама

All times are GMT. The time now is 23:18.