Armenian Knowledge Base  

Go Back   Armenian Knowledge Base > Thematic forums > History and Politics
Register

Reply

LinkBack Thread Tools
Old 06.01.2008, 12:06   #31
Moderator

Mono's Avatar

Downloads: 1
Uploads: 0
Blog Entries: 1

Quote:
Моно,признаюсь,даже несколько странно слышать от Вас об "одностороннем движении" в политике.Его не бывает,потому что не бывает никогда.Нет в истории случая безоговорочного принятия условий:под этим всегда и обязательно наличествует процесс извлечения выгоды
Дорогая Трилока это довольно обширная тема, очень важная между прочим, поэтому думаю к этому вопросу вернутся более поздно.

Quote:
В данном контексте следует учитывать,что Армен Дарбинян-один из лучших МАКРОэкономистов не только в Армении,но и в мире.И это не мое субъективное мнение(хотя оно аналогично ).Поэтому рассматривать его точку зрения следует именно в ракурсе глобальной экономики.Практично и реалистично.
Я не ставил задачу поставить под сомнение эти знания и его имя. Просто прочитав в его статье вот это. Я решил ответить.

Quote:
Сегодня как раз-таки нужно ставить предварительные условия для того, чтобы войти с Турцией в нормальные соседские отношения. И эти условия, на мой взгляд, должны быть оформлены как компенсация Турцией за совершенный над армянским народом геноцид — компенсация в форме свободного доступа к транспортным коммуникациям, которые сегодня есть у Турции. Ведь то, что у Армении, у армянства нет сегодня выхода к морю, — это результат геноцида.
Повторяю я согласен с первым предложением. Согласен вот с этим.
Quote:
Сегодня как раз-таки нужно ставить предварительные условия для того, чтобы войти с Турцией в нормальные соседские отношения.
Но не согласен с тем что следует далее.
Reply With Quote
Old 06.01.2008, 17:02   #32
Академик

Downloads: 11
Uploads: 0

Quote:
Originally Posted by Mono View Post
Erexa

Yes noric em uzum asel mitks. Ha parz e vor Evoramerikyan elitayi mi mase hamarum e Rusastani expansyan ( lini da real te tvacyal karevor chi) vorpes vtang sepakan shaheri hamar.

Bayc im asatze urish ban e. Yes krknum em vor Evroamerikyan elitayi ayn mase vore aydpes e mtatzum, u dranic yelnelov Hayastanin tjnshatz e pahum isk Turkyayin ujeghacnum e katarum e STRATEGIK sxal vore i verdjo hangecnelu e henc metz , shaat metz finansakan korustneri. Aysinkn Evroamerikyan elitan SXAL hashvark e katarum, inchpes jamanakin sxal hashvark en katarel bolor ayn kaysrutyunnere voronk aysor chkan.

Chem kartzum vor sovorakan angliacu shaheric e bxum vor Londone darna Londonistan kam Parize haytni darna ir nortarya avtovarumnerov. Chem kartzum vor sovorakan Evropacu hamar Rusastane vtang e nerkayacnum, endhakarake Rusastane patvar e , forpost e vore pashtpanum e Evropan, inchpes jamanakin Parskastane linelov Byuzandyayi hakarakord irakanum pashtpanum er nran Arevelki destruktiv ujeric.

Erexa yes gtnum em vor shat sxal e sharunakel aprel 19-rd dari kategoryanerov. Evropan el Amerikan el Rusastan el kangnatz en nuyn problemneri ardjev. Nranq ankum aprogh Qaghaqakrtutyan hatvatzner en, vore inch vor chapov mez hogeharazat e, u yete ayspes sharunaken irar kokord krtzelov aprel apa tujvelu en aradji hertin henc ayd joghovurdnere. Elitanere nuynpes.

Isk Arxivneri bacume mer dirqere Myayn u myayn kujeghacni. Inchkan vor Rusastani vnasakar deri masin kbacahaytvi, aynkan el Anglyayi, Fransyayi, Germayayi u myusneri.
I dep Apacuyce vor 20-rd dari skzbin Evropakan u Rusakan elitan sxal hashvarkner arec cuyc e talis ayn inch patahec orinak Rusastani, Germanyayi u Avstrohungaryayi het. Nayev hetagayum inchpes tulacav Fransyayi u Anglyayi hamashxarhayin dere. Sa cuyc e talis vor ayd elitanere CHEN GORTZEL irenc yerkarajamket shaheric yelnelov.

Mono indz tvac Putinin em kardum bacuma bacum mtacelakerpd
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply

Thread Tools

На правах рекламы:
реклама

All times are GMT. The time now is 03:50.