Armenian Knowledge Base  

Go Back   Armenian Knowledge Base > Thematic forums > Law and Jurisprudence
Register

Reply

LinkBack Thread Tools
Old 04.06.2008, 19:08   #16
The Reloaded

Aram Hambardzumyan's Avatar

Downloads: 4
Uploads: 0

Quote:
Originally Posted by Երեխա View Post
Aram jan aper yes qez asum em vorpes ed procesov ancac mard ANPAYMANA
нехорошо... ладно, спасибо за информацию. придется набраться терпения и начать.
Reply With Quote
Old 04.06.2008, 20:15   #17
The Reloaded

Aram Hambardzumyan's Avatar

еще вопрос: кто решает, с какой целью я выезжаю? они (пограничники, паспортный контроль или еще кто-то) - на основании визы, или я сам? т.е. если я, несмотря на визу, заявлю, что еду просто так, обязаны ли они выпустить меня?
Reply With Quote
Old 04.06.2008, 20:48   #18
Академик

Downloads: 11

VISA i himan vra
de senc asem hayastanic himnakanum ur en gnum himnakan bnakutyan vizayov ?
kam USA, Canada, Australia, New Zeland kam el yevropakan miutyan yerkrner (aveli qich havanakana qani vor ndexi PR stanal senc heraka, chgtnvelov ndex hamarya bacarvuma)

e ed mi qani yerkrneri vizaneri tesq angir en arel arden asxhatoxner henc canot ban en tenum HOP shuxura !

http://moskull.livejournal.com/
Reply With Quote
Old 04.06.2008, 21:49   #19
Бакалавр

Downloads: 3

Quote:
Originally Posted by Aram Hambardzumyan View Post
еще вопрос: кто решает, с какой целью я выезжаю? они (пограничники, паспортный контроль или еще кто-то) - на основании визы, или я сам? т.е. если я, несмотря на визу, заявлю, что еду просто так, обязаны ли они выпустить меня?
Esli passport chistii a ti letish cherez Moskvu -- mozhesh' razumeetsya rasskazivat' tamozhnikam chto ti krasnaya shapochka i vezesh' pirozhki lyubimoy babushke. No vot esli est' viza v passporte -- ee zametyat i sdelayut vivodi
Reply With Quote
Old 04.06.2008, 22:38   #20
Joie De Vivre

Anouk's Avatar

Quote:
Aram jan aper yes qez asum em vorpes ed procesov ancac mard ANPAYMANA
indz nuynisk orenqn en cuyc tvel iravabanner irenc tenc orenqneri baza unen ed cragrum.

....
Mnda....
Es inch yerkar process a...

Mi hat mer posol'stvan qrqrem, tenam hnaravor a amen inch esteghits anel u inchaq gumr/zhamanak ktevi.

Merciner, tsankatsats depqum` shat informativ er...
Reply With Quote
Old 04.06.2008, 22:48   #21
Im blond whats ur excuse?

Meme's Avatar

Downloads: 1

А вот такой вопрос.
Если парень выехал из страны совсем ребенком, у него гражданство другой страны и он посещает Армению как турист (с туристической визой) будут ли у него проблемы с военкоматом? (Он несовершеннолетнiй)
Reply With Quote
Old 05.06.2008, 00:30   #22
...

ksarg's Avatar

Quote:
Originally Posted by Meme View Post
А вот такой вопрос.
Если парень выехал из страны совсем ребенком, у него гражданство другой страны и он посещает Армению как турист (с туристической визой) будут ли у него проблемы с военкоматом? (Он несовершеннолетнiй)
на собственном примере могу сказать - мои 2 брата приехали в Канаду еще детьми (слава богу не успев засветиться в военкомате и пр.) и уже давно канадцы - они уже 5-ый год едут в Ереван как туристы с визой и никаких проблем. Еще один финт - им все время пытались здесь навязать визу (заранее) и стоило это по-моему 60 CAD а они постоянно отказываются и делают на месте в а/п (говорят, стало очень цивильно) и стоит 30 USD. так что экономЬте! lishniy raz kofe kxmeq kafeyum
Reply With Quote
Old 05.06.2008, 00:34   #23
...

ksarg's Avatar

Երեխա, просто супер подробный и информативный рассказ! вот все бы так
вопрос - если ты уже не в призывном возрасте (bayc "trac" es hamarvum) и прилетаешь в Ереван с Канадским паспортом (ест-но, с визой), могут быть проблемы?
Reply With Quote
Old 05.06.2008, 01:13   #24

Meme's Avatar

Quote:
Originally Posted by ksarg View Post
на собственном примере могу сказать - мои 2 брата приехали в Канаду еще детьми (слава богу не успев засветиться в военкомате и пр.) и уже давно канадцы - они уже 5-ый год едут в Ереван как туристы с визой и никаких проблем. Еще один финт - им все время пытались здесь навязать визу (заранее) и стоило это по-моему 60 CAD а они постоянно отказываются и делают на месте в а/п (говорят, стало очень цивильно) и стоит 30 USD. так что экономЬте! lishniy raz kofe kxmeq kafeyum
да слышала что эта система действует у нас тоже, но иногда опасно рисковать, могут и не дать а потеряешь по-крупному.
С одним из знакомых случилось такое в аеропорту Сирии, его отправили назад((
Reply With Quote
Old 05.06.2008, 01:26   #25

Meme's Avatar

Quote:
Originally Posted by ksarg View Post
Երեխա, просто супер подробный и информативный рассказ! вот все бы так
вопрос - если ты уже не в призывном возрасте (bayc "trac" es hamarvum) и прилетаешь в Ереван с Канадским паспортом (ест-но, с визой), могут быть проблемы?
Да я это точно знаю. У меня родственник гражданин Бельгии уже 10 лет. Сбежал из части во втором месяце службы а потом из страны. Два года назад он прибыл в Ереван и его арестовали на месте. Потратил целое состояние чтобы выбратся оттуда еще заплатил какой то гос-й штраф насколько я помню.
Так что не стоит рисковать.
Reply With Quote
Old 05.06.2008, 02:32   #26
Бакалавр

Quote:
Originally Posted by Anouk View Post
Mnda....
Es inch yerkar process a...

Mi hat mer posol'stvan qrqrem, tenam hnaravor a amen inch esteghits anel u inchaq gumr/zhamanak ktevi.

Merciner, tsankatsats depqum` shat informativ er...
Beregi nervi ili ... Zvonish nashemu konsulu (Lilit Davtyan kazhetsya), zadaesh prostoy na pervii vzglyad vopros. Ona v otvet: "de orenqov senc u senca, bayc... de duq mer hayerin giteq eli... karoxa problem lini, vochmi ban chenq xostanum, aveli lava amen inch naxoroq areq u parzeq". na vopros "a chem ya po-tvoemu s toboy zanimayus'?" , ona vklyuchaet tu zhe samuyu plastinku: po zakonu tak, no "you never know" kak ono okazhetsya v realnosti i so spec-efektami" Kstati ona zhe govorila chto stoit vipisat'sya zaochno cherez posolstvo 500-600 baksov, no eto ne garantirovanno vobshem -- ne svyazivaysya
Reply With Quote
Old 05.06.2008, 15:05   #27
Joie De Vivre

Anouk's Avatar

Quote:
Originally Posted by Hetanos View Post
Beregi nervi ili ... Zvonish nashemu konsulu (Lilit Davtyan kazhetsya), zadaesh prostoy na pervii vzglyad vopros. Ona v otvet: "de orenqov senc u senca, bayc... de duq mer hayerin giteq eli... karoxa problem lini, vochmi ban chenq xostanum, aveli lava amen inch naxoroq areq u parzeq". na vopros "a chem ya po-tvoemu s toboy zanimayus'?" , ona vklyuchaet tu zhe samuyu plastinku: po zakonu tak, no "you never know" kak ono okazhetsya v realnosti i so spec-efektami" Kstati ona zhe govorila chto stoit vipisat'sya zaochno cherez posolstvo 500-600 baksov, no eto ne garantirovanno vobshem -- ne svyazivaysya
Hm... S Lilith u menya xoroshie otnoshenia Vse moi voprosy ona ochen' bystro reshala (esli oni konechno zaviseli ot nee, a ne ot peresylki documentov v Armeniyu i obratno). Po lyubomu, na pravax podrugi ustroyu ei dopros))
Reply With Quote
Old 05.06.2008, 15:12   #28
Академик

100 %- Hetanos. Amen inch drsic aneln aveli barda aveli tank u yerkar.

U heto konkret Liliti depq iroq barda. Xorhurd azganunnerd poxeq darcreq I ov Y i poxaren (xosqi Mehrabian Mehrabyan i poxaren) u miangamic ktenanq ed inch MOGAKAN efekta toxnum Liliti vra Lriv urish dzev ksksi xosal dzer het yete nuynisk yerevani hayerenov xosaq het

Anchapahas tariqum durs ekac txa yerexayi het kapvac

Problem arajanuma menak en depqum yerb voenkomatn ed erexu tvyalnern uni. Yete pripisnoy chen unecel erexaner apa tvyalner chkan u hetevabar kareliya hangist qnel

bayc de meka yete ed erexeq hankarc voroshi yerkqaxaqaci darna, yerkqaxaqacutyan masin orenqum hstak grvaca vor pti gna carayi

nenc vor konkret carayeluc trnel nshanakuma yerkqaxaqaciutyan vra minchev yesim jhaynami tariq xach qashel

heto bayc senc xndir el ka

Yete orinakan durs es grvum ed verji pulum du zingrquykd handznum es voenkomatum.

Yes harcreci mer voenkomin isk incha linum im zingrquyki het. Asecin vor pahvuma 2 tari heto vochnchacvuma

HIma vercenq senc tarberak

erexeq 18 tarekan etuma carayuma 20 um heta galis u ntaniqi het hayastan lquma mshtakan bnakutyan asenq Canada

5 taruc 25 tarekan vaxt inq' heta galis dimuma yerkqaxaqaciutyan u iran sirun dzevov havqum tanum en banak u ed erexen chuni voreve dzev apacucelu vor carayela

chka qo grquyk. qo gorc vochnchacvaca. miak texekanq vor durs grveluc unenum es ed ena vor Partavorvum em gnam Canada ndex mer hyupatosaranum kangnem zinvorakan uchoti

e ha bayc ed der chi apacucum vor du vaxtin carayel es Hayastanum. karoxa asenq usanox eir atsrochka uneir 4 tarov gnacel es Canada. dzev chka apacucelu

qyasar yerb vor yes senc aseci mer Voenkomin xarnvav irar

asuma meka het galox cheq inch eq dzuk jrum bazar anum. der tenc praktika chi exel ban man.

aseci bayc nduneq vor yete kamenaq ed iravichakum mardun yerkrord angam carayel ktaq u ed mard chi kara pashtpanvi.

kataxec sksec gorgral yes el durs eka

ay senc sirun baner. Xorhurd ktam naxkan voenkomatin zingrquyk handznel inch vor dzevov copy areq asenq notarov hastatelov ban chgitem orenqi tesankyunic inch dzeva petq krknorinakel vor iravakan himq unena

nenc eli navsyaki areq paheq mi nex ori karoxa petq ga
Reply With Quote
Old 05.06.2008, 15:18   #29
Академик

Quote:
Originally Posted by Anouk View Post
Hm... S Lilith u menya xoroshie otnoshenia
vat chi vat chi. yes ste arnvazn mi 20 ntaniq gitem vor ira anun lsum en sksum en qfrtel

tenas umica ? :

es katakov

isk aveli lurj lava vor haraberutyunnerd lav en ira het. hech hech gone txtabanutyunnerum zamanak kshahes mi ban vor mek urish mardu depqum arvuma 2 amsum qo depqum karvi mi shabatum.

orinak im varordakan iravunqi targmanutyun 2-3 amis tevec minchev gnac ekav Ottawa. gumari dran mi amis minchev hnaravor exav ira het kapnvel u senc xndaluya bayc pasta. 2-3 angam champin "korav".

yes arden mtacum ei day off vercnem 7 zam qshem gnam mtnem hyupatosaran vercnem het gam
Reply With Quote
Old 05.06.2008, 15:21   #30
...

ksarg's Avatar

Quote:
ay senc sirun baner. Xorhurd ktam naxkan voenkomatin zingrquyk handznel inch vor dzevov copy areq asenq notarov hastatelov ban chgitem orenqi tesankyunic inch dzeva petq krknorinakel vor iravakan himq unena
isk ete ases vor pojar a exel u zingrquykt varvela?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply

Thread Tools

На правах рекламы:
реклама

All times are GMT. The time now is 15:01.