Go Back   Armenian Knowledge Base > General Discussions > General

Reply
 
Thread Tools

Old 12.06.2002, 18:43   #16
Moderator
 
Mono's Avatar
 
Join Date: 10 2001
Location: Yerevan
Posts: 5,466
Blog Entries: 1
Rep Power: 6
Post

>>>Axel

Soglasen nikakoy Vrajdi mejdu nami ne doljno bit principialno

Lish borba. I Borba Ideologicheskaya.

Kstati poskolku ya pochuvstvoval chto tvoyi slova iskrenni naschyot kapli krovi to dayu svoy golos tebe i vsem sovetuyu eto delat !!!!

A naschyot Ideologii mi s toboy uspeem pogovorit kogda viydesh iz kletki. Garantiruyu chto eto budet STRASHNAYA DISKUSSYA.
__________________
---------------
Արատտայի ու Խալդեյի հովանավոր .
  Reply With Quote

Old 12.06.2002, 22:20   #17
Младенец
 
Join Date: 06 2002
Location: Tun
Posts: 18
Rep Power: 0
Post

chei uzena xarnvel dzer xosakcutyane, bayc yete hay joghovrdi xndirnere sharunakek knnarkel ruseren angleren kam anhayt mi voreve lezvov, apa yerbek irar chek haskana. miayn hayeren mtatzelu depkum dzer mtkere nuyn ughvatzutyune kunenan yev inch vor mi ogut klini hay joghovrdin. isk kristoneutyunic petk e hrajarvel vorpes mer mtatzoghutyan vra bacasakan azdogh midjoci, teyev vorpes mshakutayin arjek ayn kareli e pahel cuyc talu hamar otarnerin, bayc voch yerbek nerkin ogtagortzman hamar. hay linele yev hay zgale arden shat metz ban e yev lracucich vochinch petk che.

lav yeghek Palian I.S.
  Reply With Quote

Old 13.06.2002, 01:01   #18
Магистр
 
Bizon's Avatar
 
Join Date: 01 2002
Location: Yerevan
Age: 52
Posts: 832
Rep Power: 0
Post

Quote:
Originally posted by Palian I.S.:
...isk kristoneutyunic petk e hrajarvel vorpes mer mtatzoghutyan vra bacasakan azdogh midjoci, teyev vorpes mshakutayin arjek ayn kareli e pahel cuyc talu hamar otarnerin, bayc voch yerbek nerkin ogtagortzman hamar...
Duq aradjarkum ek ays harcy lyutsel petakan makardakov, te amen meks ir hamar?
Ete aradjiny - apa petutyuny chi karoh sahmanapakel qahaqacu iravunqy kron yntrelu harcum.
Ete erkrordy - voch mi andz chi karoh stipel urishin kron yntrel, kam kronic hrajarvel
Duq indz het hamamit chek?

Inch verabervum e lezvi ev mtatselakerpi - Hayastann 70 tari aprel e ajn hamakargum, vorum hastatvats er ruseren lezvi u sovetakan mtatselakerpi gerishkhanutyuny (ev voch miajn menq), vorqanov anhaskaneli e, vor azgy harmarvel e ayd paymannerin ir eutyuny pahpanelu hamar ev petq e arnvazn mek serund, vor Hayastanum verakangnven hayeren lezun u mtaselakerpy. Stipohakan ehanakov da anel hnaravor che.
  Reply With Quote

Old 13.06.2002, 01:06   #19
Магистр
 
Bizon's Avatar
 
Join Date: 01 2002
Location: Yerevan
Age: 52
Posts: 832
Rep Power: 0
Post

Quote:
Originally posted by Mono:


A naschyot Ideologii mi s toboy uspeem pogovorit kogda viydesh iz kletki. Garantiruyu chto eto budet STRASHNAYA DISKUSSYA.
Слабонервным присутствовать разрешается?
  Reply With Quote

Old 13.06.2002, 01:55   #20
Moderator
 
Mono's Avatar
 
Join Date: 10 2001
Location: Yerevan
Posts: 5,466
Blog Entries: 1
Rep Power: 6
Post

Ete aradjiny - apa petutyuny chi karoh sahmanapakel qahaqacu iravunqy kron yntrelu harcum.

Petutyune chi karogh sahmanapakel. Petutyuen Karogh e hovanavorel konkret voreve mi kron. Inche vor anum e.

Слабонервным присутствовать разрешается?

Amen vok el karogh e masnakcel, myayn te zruyce lini aranc avelord huzakanutyamb.
  Reply With Quote

Old 13.06.2002, 05:24   #21
Николай Константинов
 
Н.К.Рерих's Avatar
 
Join Date: 01 2002
Location: Гималаи
Age: 39
Posts: 5,562
Blog Entries: 1
Rep Power: 6
Post

Quote:
Originally posted by Mono:
A naschyot Ideologii mi s toboy uspeem pogovorit kogda viydesh iz kletki. Garantiruyu chto eto budet STRASHNAYA DISKUSSYA.
Простите меня еще раз, сир, но я уже сказал, что я на могу вступать в дискуссию с человеком Вашего высокого ранга.
На этом прошу откланятся и не продолжать эту тему.

Искренне ваш,
Седрак Мкртчян(Axel), он же Emesiz.
  Reply With Quote

Old 13.06.2002, 18:20   #22
Магистр
 
Bizon's Avatar
 
Join Date: 01 2002
Location: Yerevan
Age: 52
Posts: 832
Rep Power: 0
Post

Re Mono:

Ete erkrordy - voch mi andz chi karoh stipel urishin kron yntrel, kam kronic hrajarvel
Duq indz het hamamit chek?


Andzy chi karogh stipel. Andzy Karogh e hovanavorel konkret voreve mi kron. Inche vor anum e.

Даже если это и так...ну и что???
  Reply With Quote

Old 14.06.2002, 00:34   #23
Moderator
 
Mono's Avatar
 
Join Date: 10 2001
Location: Yerevan
Posts: 5,466
Blog Entries: 1
Rep Power: 6
Post

Emesiz

I chto je mne posle vsevo etovo delat? Uyti iz etovo foruma??

Ya dumayu nekotorie ossobenno poraduyutsa yesli ya uydu ( privet Onyx ). Vse ravno yesli ti ne budesh so mnoy obshatsa to narod menya uje nachnyot vosprinimat kak beluyu voronu potomu chto budet schitatsa chto ya naglim sposobom obidel tebya i vse takoe ...

S moyey je storoni je ya principialno ne mogu vzyat obratno moyi slova naschyot " Армяне утверждают, что да, все вышесказанное правда " Potomu chto eto schitayu YAVNOY LOJYU !!!
Zashli v polni tupik.
  Reply With Quote

Old 14.06.2002, 14:04   #24
Младенец
 
Join Date: 06 2002
Location: Beautiful world of Beatles
Posts: 26
Rep Power: 0
Post

Hey~...Stop...
Xvatit!
  Reply With Quote

Old 14.06.2002, 19:54   #25
Младенец
 
Join Date: 06 2002
Location: Tun
Posts: 18
Rep Power: 0
Post

Bizon!
yes yeritasard mard chem yev yerb mi bani masin grum em, ban vetji hamar chem grum, nshankum e ayd masin yerkar em mtatzel. guce kez dur e galis, vor heratesili ekranic hay yerexan hreakan mtacatzin patmutyunner e kardum, yerb ir azgi patmutyan masin chi el lsel yev kam el talibani teskov abeghan (kam vardapete) mez xelk e sovorecnum nuyn ayd heratesili ekranic. hayeris xelk petk che sovorecnel, mez harkvor en tjish gitelikner, urish vochinch. xorhrdayin 70 tarinere anxusapeliutyun eihn, voronk hayeris shat ban tvecin yev voronc shnorhiv aradjin angam haghtecink arcaxyan azatamartum. aradjin angam menk darnum enk ankax yev azat mtatzogh azg yev sa mer zargacman yerashxike petk e lini, isk inch verabervum e ancyali veraimastavormane, apa da petk e anen henc hayeren azat mtatzogh mardik, yev voch te kronov kam gaghparaxosutyamb kashkandvatznere.

lav yeghek Palian I.S.
  Reply With Quote

Old 14.06.2002, 22:27   #26
Moderator
 
Mono's Avatar
 
Join Date: 10 2001
Location: Yerevan
Posts: 5,466
Blog Entries: 1
Rep Power: 6
Post

gt;>>Palian I.S.

Tuyl tvek xarnvel dzer xosakcutyane hayeren xosal chxosalu masin.

Yes ahagin mtatzel em ayd harci shurdj u yekel em ayn yezrakacutyan vor hay azgi jamananakic bolor problemnere nman en mi Gordyan Hanguyci. Yev ayn porcel lutzel hat hat amen karankustike kandelov voch mi ardyunki chenk hasni.

Inchpes Alexandr Makedonacin arec petk e brnel u ayd hanguyce ktrel u verdj, prtzav gnac.

Yev da petk e anel henc amenaxtjtjvatz masum vorn e mer Patmutyune yev "mer" pseudo-Krone.

Aynjam yes kaskatz angam chunem te mardik inchpisi yerandov ksksen Hayeren xosal inchpisi hpartutyun kzgan irenc lezvi hzorutyune vori naxatipic 12000 tari aradj aradjacan Hndyevropakan bolor lezunere irenc hamapatasxan Kaghakakrtutyunnerov, baroya-hogebanakan ketzvackov.

PS. Aaah yes hima patkeracnum em mardkanc reakcyanere te vonc kareli e vay-vuy. Mardkanc xghtji vra chi kareli brnanal. Chi kareli mardun hamozel karozel hovanavorel vor poxi ir mtatzelakerpe ir ashxarhayacke. Amen mard azat e unena ir ashxarhayacke.
Kristone-Komunistakan zaranckneric prtzank enkank Demokratakan zarancankneri medj. Ele mi hat menk mez koghkic nayenk. Ed menk enk Azat??? Tjzmvatz enk yev hogebanoren, yev baroyapes, tntesapes minchev amenverdjin astitjane. Mez trorel en u sharunakum en trorel mer Huda-Kristoneakan "yeghbayrnere" isk menk ayd trorele hamarum enk drakan ban. De gitek ed mer lavi hamar e arvum.
  Reply With Quote

Old 14.06.2002, 22:41   #27
Moderator
 
Mono's Avatar
 
Join Date: 10 2001
Location: Yerevan
Posts: 5,466
Blog Entries: 1
Rep Power: 6
Post

PSS. Noric Azatutyan masin. Mez mnum e menk mez Azat hrchakenk bnutyan orenkneric yev amen inch klini. OK.!! Hena mer barekam Freestylere arden iren haytararel e azat Hasarakutyan orenkneric.
Bayc es bolori medj amenazarmanalin inchn e vor mer "azataser" joghovrdin henc asum es te gitek vonc yes kartzum em vor Kristoneutyune lav ban chi bolore myangamic ba gitek aydpisi banneric ekek chxosank yev ayln yev ayln
  Reply With Quote

Old 15.06.2002, 04:11   #28
Доктор
 
Pinhead's Avatar
 
Join Date: 03 2002
Location: Yerevan
Age: 42
Posts: 1,646
Rep Power: 0
Post

Mono: Uzum es mankuc brainwashed eghac kristoneanerin hamozes vor kristoneutyun@ vat ban a?
  Reply With Quote

Old 15.06.2002, 21:41   #29
Moderator
 
Mono's Avatar
 
Join Date: 10 2001
Location: Yerevan
Posts: 5,466
Blog Entries: 1
Rep Power: 6
Post

>>>Pinhead

Amenazarmanalin en e vor ays forumum voch mi Kristonea chka bayc miyevnuyn e es harce hamarvum e mi tesak tabu vori masin xosele inch vor meghk e.

I dep Kristoneutyan Amenametz meghkeric meke yes hamarum em vor aghavaghec Astzu gaghapare. Talov nran mardkayin kerparank u nayev mardkayin tulutyunner lyovin varkabekecin ayd parz u hstak gaghapare.
  Reply With Quote

Old 15.06.2002, 22:46   #30
WYSIWYG
 
mk's Avatar
 
Join Date: 05 2002
Location: /dev/null
Age: 44
Posts: 592
Rep Power: 0
Post

Хм... веселая история, ничего не скажешь. Я тут мельком пролистал все что вы тут написали, и захотелось просто взять и вес этот флэйм в мусор выбросить.
Эмезис, ну что ты постоянно ответчаешь, что не ответчаешь? один раз сказал, и проигнорировал по полной программе... хотя это возростное, пройдет, научишся игнорить (:
На счет языка - вы-то сами "парон" пишите англискими буквами??? лучше решите проблему арм. кодировки. И вообще, можно говорить на языке суахили и быть большим патриотом Армении, чем масса людей, которые говорят по армянски: helnenq, piva xmenq. (: ведь написано же в Евангелии от Матфея 7 глава 20 стих: Итак по плодам их узнаете их.
Dixi.
ps. а теперь и меня пинайте ногами. Только не надейтесь, что я хоть еще раз загляну в этот топик.
Basta.
  Reply With Quote
Reply

Thread Tools



Реклама:
реклама

All times are GMT. The time now is 23:03.
Top

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.