FINE CO LTD - Examples
Old 07.05.2003, 21:07   #31
Младенец
 
Join Date: 05 2003
Location: Earth
Age: 42
Posts: 9
Rep Power: 0
Default FINE CO LTD - Examples

Fine-um garantyayov het e yndunvum kamayakan sarq, vory chuni mexanikakan vnasvacqner ev vory shahagorcvel e proizvoditeli pahanjnerin hamazayn~ VSE~ parz u hasarak kanon!


1) DRUID
NU es arden bacatreci te inchpes en mer mot verabervum 'canot' - nerin, sharunakem joystick-i het kapvac~
INCH es karcum, ete du inch vor xanutic arnes orinaki hamar - bajak - u tanes tu, ezr jardes u het beres ases te xom chem kcel?~ qezanic ed bajaky het kndunen??? isk ete qo problemy GENIUS Joystick - i voraki mej e ~ apa aystegh FINE-y kap chuni~ FINE-um gorcum en garantiayi nuyn kanonnery inch vor GENIUS-um, u ete genius-y asum e vor irenq het chen yndunum jardvac joystick-ner, apa menq da nuynpes chenq karogh anel~
isk du hastat hamozvac es? vor ed joystick-i vra ches nstel??? kam qaylel vrayov?
ICNH verabervum e cooler-i problemin~ qo cooler-i vra ete nkatel es eghel e sticker~ chisht e~ ete processor-y mer drac cooler-i tak varvum e~ ev ayd sticker-y teghum e~ apa processor-y poxvum e aranc voreve problemi~

MI qich lav chhaskaca te inch e nshanakum 'povredili proc' artahaytutyund~
INCH? ira kesy trcrel einq? te vonc? himmarutyunner inchu es grum?

ETE gone mi qich gaghapar unes te inch e processor-y apa tenc apushutyun cheir gri~

INCH verabervum e HDD-in, apa noric em krknum, menq HDD chenq artadrum, ev HDD stugelu mer miak eghanaky da proizvoditeli testn e, format.com-y ev polni instalyacian~, VSE~ ka urish arajark??? shat urax klinem lsel~

INCH verabervum e "ТТ Голден ОРБ" coolerin, apa ete chem sxalvum da ayd jamanak arjer 6-7$ - i kargi, u hamarvum er shat hzor cooler~ guce ches hamazayni??~
xndrel es 30$-oc cooler dnenq chenq drel? kneres bayc menq animast teghy kompi mej 50$ coolerner chenq dnum~

INCH verabervum e Blok pitanyain, apa mer mot CASE-eri gnery tatanvum en 25$-ic minchev 150$ u ete klienty xndrum e ejan komp, apa ira vra animast teghy 350W anoc case chi 'xurdvum' ayn depqum ete irenq minchev vizy heriq e 250W - anocy~ porcel es hashvel te inchqan hosanq e petq qo bolor sarqerin??? ete gumarel ches karoghanum windows-um calculator ka!

2) Karen
Karen jan~ mer het inchqan haskaca erkar es ashxatum, mi hat porcir hishel, te qo mijocov gnvac komperi vor tokosn e problemner unecel~
20-i mej 1-y 2-y? 5-10%???

3) serty~
DU erbeve vinch qandac kas?? thasik jan~ naxqan himar qorhurdner tald, gone internetum gti HDD-i sxema~
U khaskanas, vor erkar bolteri masin aracd haytararutyun-y himmmmmarutyun e~
INCH verabervum e bolteri xarnvac linelu, apa guce ynkernerd arden xckvac en eghel kompid mej mi erku angam???
TE qo chap xelq chunenq, vor HDD-n cdrom-i boltov chzgenq?
DU patkeracum unes te vonc kareli e RAM-i test anel? baci windows-i installation-ic? u HIMEM-i test-ic???
ES 10-anoc sandghakov 1 kgnahatei qo giteliqnery hamakarghchayin volortum~

urish aseliq qez erevi chunem~

4) IGOR
UPGRADES!
FINE-um apgrade arvum en miayn ayn sarqery voronq gnvel en mezanic ev gtnvum en mer garantiayi tak, vorosh sarqeri vra (HDD, monitor) hashvvum e havelyal gumar ayn patcharov, vor ayd sarqery unen mexanikakan maser~
UPGRAD-i ardyunqum mer mot mnacac sarqery FINE-um aylevs chen vacharvum, ayd sarqery ugharkvum en mer het hamagorcakcogh ALLIANCE firma, vory zbaghvum e ogtagorcac sarqeri vacharqov.
BOLOR ayn sarqeri hamar voronq garantiiayi mej chen, kam meznic gnvac chen, menq miayn mi ban enq anum, ognum enq dranq vacharel noric very nshvac ALLIANCE firmayi mijocov~

ES hima chem vichi CHAINTEK - i ev GIGABYTE-i lav u vat koghmeri mijev~ da mer gorcn e te inch tesakani enq menq arajarkum mer gnordnerin,
PRINCIPIAL kerpov arajarkvum en hetevyal proizvoditelneri boardery` GIGABYTE, ASUSTek, EPOX s podderjkoy RAID - a (minchev verjers sa miak firman er, vory arajarkum er IDE-RAID controllernerov board-er)
EJANAGIN komperi hamar arajarkvum en VIA ev EPOX border,

AYS proizvditelnery mer koghmic yntrvel en irenc husaliutyan u stabil lav voraki hamar~ inch andzamb es chei karogh asel Chaintek borderi masin, voronq mer koghmic ditvum en vorpes ejanagin u voch stabil voraki sarqer ev menq mer klientnerin ays klassi sarqer ashxatum enq charajarkel~

5) ANNIHILATOR
kareli e aveli manramasn te ed inchi vibor chi eghel??
tesakaniov FINE-y gravum e 2-rd kam 3-rd teghy~ erevanum~
nu arajiny khamazayneq erevi vor "Computer City"-n e~

6) Dream_InspectoR
Du irakanum handipel es klienteri het mer standard verbermunqi~
urax em vor nkatel es.
es yndhanrapes chem karoghanum

7) Medved Kosolapiy
GUCE animast apushutyunner durs talu poxaren inch vor orinak beres haskananq?
ED vor beli sborkan es tesel? vor vran FINE-i logo e kpcrac?
dra anyuny jelti e~ JELTI~ gna girq karda, heto ari himmarutyunner durs tur!

DEBILIK JAN~ ete chgites bacatrem~
ete W98-um, install e arac TCP/IP ev IP drac chi, apa windows-i amen zagruzkai jamanak windows-y mot 60 varkyan spasum e DHCP serveric IP stanalu~ u du edqan chkas, vor nuynisk mer hasvapahin inch vor ban sovoracnes, el chem asum Service-i manager-in~ vory komputershik chlinelov handerc qezanic hastat mi 10 angam shat ban giti~

GNA tatd lizi~ guce kmecanas~
U mi ban el~ el erbeq tenc SUT chases te fine-um inch vor meky chimanalov inch vor sxal ban e asel~ mer mot kam lrum en kam xosum en en baneri masin, inchi masin hastat hamozvac en~

8) DRUID

"Ты спрашиваешь про цены??????????? Ах говоришь цены какие??????? Muhahahahaha!!!!!!!!!! До ТРЕХ БУКВ И БОЛЬШЕ
В жизни не зайду туда. И не проходил бы вабще рядом с этим магазином, если бы маршрутка с института не так ехала.
ОТСТОЙ!"

guce anund kases? vor hajord angam qez vorpes 'canot'-i chverabervenq??? te du en shakalneric es~ vor 3-4 eres unen~

9) Forever Child
vonc es haskanum hertakan himmar artahaytutyunyd?
"zajimat' CD" inch calel einq? te vonc?
piti anpayman mi topraki mej lcneinq tainq?? mtaci nor gri!
ev noric HDD-i orinak~ es arden spanveci bacatrelov vor menq HDD chenq artadrum!!! CHENQ!!! u HDD-i voch mi prozvoditel' ira voch mi HDD-i 2% garantya el chi talis, vor hastat gone 1 tari kashxati~ cheq haskanum???

ete djgohelu inch vor urish patchar unes qnnarkenq~ te che havaqvel eq mi qani "xeloqner" ov u jan asum jan eq lsum~


FU!
  Reply With Quote

Old 08.05.2003, 15:38   #32
Дошкольник
 
levi's Avatar
 
Join Date: 03 2003
Location: Yerevan, Armenia
Age: 40
Posts: 64
Rep Power: 0
Exclamation

ТААААААК тут становитса жарко!!!!!!!!!!!
  Reply With Quote

Old 08.05.2003, 17:36   #33
Member of AMD army.
 
DRUID's Avatar
 
Join Date: 05 2002
Location: AthlonXP2700+ cpu core
Posts: 734
Rep Power: 0
Default

Quote:
1) DRUID
NU es arden bacatreci te inchpes en mer mot verabervum 'canot' - nerin, sharunakem joystick-i het kapvac~
INCH es karcum, ete du inch vor xanutic arnes orinaki hamar - bajak - u tanes tu, ezr jardes u het beres ases te xom chem kcel?~ qezanic ed bajaky het kndunen??? isk ete qo problemy GENIUS Joystick - i voraki mej e ~ apa aystegh FINE-y kap chuni~ FINE-um gorcum en garantiayi nuyn kanonnery inch vor GENIUS-um, u ete genius-y asum e vor irenq het chen yndunum jardvac joystick-ner, apa menq da nuynpes chenq karogh anel~
isk du hastat hamozvac es? vor ed joystick-i vra ches nstel??? kam qaylel vrayov?
ICNH verabervum e cooler-i problemin~ qo cooler-i vra ete nkatel es eghel e sticker~ chisht e~ ete processor-y mer drac cooler-i tak varvum e~ ev ayd sticker-y teghum e~ apa processor-y poxvum e aranc voreve problemi~

MI qich lav chhaskaca te inch e nshanakum 'povredili proc' artahaytutyund~
INCH? ira kesy trcrel einq? te vonc? himmarutyunner inchu es grum?

ETE gone mi qich gaghapar unes te inch e processor-y apa tenc apushutyun cheir gri~

INCH verabervum e HDD-in, apa noric em krknum, menq HDD chenq artadrum, ev HDD stugelu mer miak eghanaky da proizvoditeli testn e, format.com-y ev polni instalyacian~, VSE~ ka urish arajark??? shat urax klinem lsel~

INCH verabervum e "ТТ Голден ОРБ" coolerin, apa ete chem sxalvum da ayd jamanak arjer 6-7$ - i kargi, u hamarvum er shat hzor cooler~ guce ches hamazayni??~
xndrel es 30$-oc cooler dnenq chenq drel? kneres bayc menq animast teghy kompi mej 50$ coolerner chenq dnum~

INCH verabervum e Blok pitanyain, apa mer mot CASE-eri gnery tatanvum en 25$-ic minchev 150$ u ete klienty xndrum e ejan komp, apa ira vra animast teghy 350W anoc case chi 'xurdvum' ayn depqum ete irenq minchev vizy heriq e 250W - anocy~ porcel es hashvel te inchqan hosanq e petq qo bolor sarqerin??? ete gumarel ches karoghanum windows-um calculator ka!


8) DRUID

"Ты спрашиваешь про цены??????????? Ах говоришь цены какие??????? Muhahahahaha!!!!!!!!!! До ТРЕХ БУКВ И БОЛЬШЕ
В жизни не зайду туда. И не проходил бы вабще рядом с этим магазином, если бы маршрутка с института не так ехала.
ОТСТОЙ!"

guce anund kases? vor hajord angam qez vorpes 'canot'-i chverabervenq??? te du en shakalneric es~ vor 3-4 eres unen~


Не понимаю что за оскорбления на личности пошли, вам что в лом доказывать свою правоту нормальным языком?

А ведь вы мне сами сказали что проц поврежден и придется заменить его. Из ваших слов, что "yes processornneric gaghapar chunem" следует что в первую очередь гагапар чунек дук. Вы что хотите сказать что с процом было все нормально но вы сказали что он поврежден??? Бред какой то....... И получается что сами не знали что с ним сделали(так причем здесь я???)..........ЛооооооооооооЛ!!!
И что озночает то что вы без необходимости не ставите дорогостоящий кулер? Здесь можно предположить что вы оцениваете качество кулера по его цене, и получается что вы имели ввиду что не ставите качественные кулеры если нет необходимости...............Итак вопрос: когда по вашему необходимо ставить качественный кулер на Атлон Thunerdbird1333 и больше?
И видимо вы все таки убеждаетесь что надо ставить качественный кулер только после того как к вам приходят ваши клиенты с претензиями что температура процессора поднялась до смертельного уровня? И то видно у вас это убеждение проходит на следующий день
НЕ БЫВАЕТ ГОРЯЩИХ АТЛОНОВ - БЫВАЮТ КРИВЫЕ РУКИ!!!
Речь не идет о кулере за 40$, говорится о хорошо охлаждающем кулере........ Вот здесь возврощяемся к первой строке: Вы что не знаете что Athlon Thunderbird это самый горячий процессор? И при покупке я спрашивал хорошее ли охлаждение ставится на процессор, и меня заверили что хорошее, как видите я убедился в обратном И когда у меня температура поднималась до 75градусов, я звонил и спрашивал нормально ли это? И мне конечно же отвечали что нормально.............У вас есть представление что такое "Die Tempreture" вот у Атлонов он равен 75-90 градусов, а эта температура уже опасна для ядра, получается что у вас это нормальная температура........... ЛоооооооооооооооооЛ!!!!!!!
А насчет того что по вашим словам Голден Орб тогда считался крутым кулером: Так как же вы оцениваете его крутизну? По надписи на коробке "Наши кулеры самые крутые"? Тогда уже были монстры типа Вулкано5, а Голден Орб уже тогда прожил свое Не буду я вам довать советов, но есть такие железные сайты как IXBT.com Tomshardware.com anandtech.com, думаю понятно о чем я?
Перейдем к джойстику: Вы меня что за дурака держите? По вашим словам там что то было сломано(прим. автора: там вообще то ничего не было сломано), и ктото на него содился. Так я спрашиваю может во время перевозки на него ктото сел? потому что этот джойстик проработал у меня полторы недели, и у него ручка уже чуть не отвалилась.........А гарантийная наклейка была в порядке, и в теннис им никто не играл.......
И чем же вам так насолили продукты фирмы Чайнтек? Перед ее продуктами серии "Zenith" и "Apogee" ASUS и Гигабайт отдыхают.
И я не назову вам моего имени по причине вашего хамского отношения

Last edited by DRUID; 10.05.2003 at 08:00.
  Reply With Quote

Old 08.05.2003, 18:06   #34
Доктор
 
Pinhead's Avatar
 
Join Date: 03 2002
Location: Yerevan
Age: 42
Posts: 1,646
Rep Power: 0
Default

А я в общем то доволен ими, вот месяц назад купил у них Geforce4mx за $85 а потом в магазине КомпМаркет наткнулся на ту-же карточку за $65. Вернуть Файновцам карточку обратно не составило никакого труда и она обошлась мне на $20 дешевле
  Reply With Quote

Old 10.05.2003, 18:38   #35
freelancer
 
Yerkanian's Avatar
 
Join Date: 06 2002
Location: the same place
Posts: 592
Rep Power: 0
Arrow

Nichego otricatelnogo o Fine lichno ne ispitival.








...do momenta kak prochital ix zhe otvet v etom thread-e.

sdelayu vse, chtob te firmi s kotorimi ya rabotayu (ix mnogo) i vse moyi znakomiye (ix esche bolshe) proxodili mimo Fine.
  Reply With Quote

Old 10.05.2003, 18:52   #36
Секретарь ЦК ВКП(б)
 
Завен Григорян's Avatar
 
Join Date: 01 2002
Location: -=-=-=-
Posts: 1,068
Rep Power: 0
Default

Нда Fine - это фирма дерущая с клиентов бешеные деньги за бракованный хард. Но, что самое ужастное Fine - это фирма, в которой главный маснагет (LOL)неотесанный, уличный мальчишка, который может методом тыка хоть как то освоил азы компьютерной техники (в чем я сильно сомневаюсь) но так и остался на дворовом уровне.

Fine- ****s, товарищи.
  Reply With Quote

Old 11.05.2003, 00:54   #37
холостяк и точка.
 
Medved Kosolapiy's Avatar
 
Join Date: 03 2002
Location: Live?
Age: 41
Posts: 6,940
Rep Power: 7
Default

а в Файне есть понятие гордости и у Вас есть мужики? ты можешь все что накалякал тут в реале сказать мне в лицо? или в Файне тряпки работают?
встретимся поговорим и я тебе обясню что такое сборка красная на тебе!! дешевки ...
  Reply With Quote

2 DRUID
Old 11.05.2003, 04:30   #38
Младенец
 
Join Date: 05 2003
Location: Earth
Age: 42
Posts: 9
Rep Power: 0
Default 2 DRUID

qo naxord post-ic bolorovin cher hetevum te menq poxel enq procy, es kasei te du grel ei te menq qez veradarcrel enq kompy 'vnasvac' proc-ov, ches karcum vor da karevor er nshel? u ete menq poxel enq procy, apa chem haskanum te inchu es du dra masin estegh grel, mer komp havaqogh masnagety orakan 20 hat proc/cooler e hanum-dnum u ete amisy mek mi proc el jardi (inchy iharke teghi e unenum maximum tarin mi angam - nkati unenalov te inch coolerner en drvum Athlonneri vra u inchqan amur en amranum proci vra~) apa es edtegh voch mi tarorinak ban chem tesnum~ i verjo na el mard e u uni sxalvelu iravunq~ ete teyi bajaky dzerqicd ynknum jardvum e da chi nshanakum vor du tea xmel chgites! edpes che?
da mer sxaln e eghel vor qez - vorpes 'canot'-i tuyl enq tvel nerka linel ayd amboghj process-in~
inch verabervum e cooler-nerin, apa menq ancyal mekukes tarineri yntacqum vacharel enq 100-avor Athlon/Duron proc-er, u unecel enq miayn 1 depq erb procy e varvel~ ayn el ayn pathcarov, vor mardun cooleri dzayny dur cher ekel, u inqy stickery pokelov coolery proci vrayic hanel er u porcel er ashxatacnel
patahaum e~ inch arac, u chnayac vor menq edtegh yndhanrapes voch mi meqgh chuneinq, bayc ayd mardun hnaravorutyun trvec gnel nor proc moskvayi gneric el cacr gnerov~
zut statisticayi hamar asem, vor menq ayd bolor prcneri vra drel enq lriv nuyn class-i coolerner, u ed boloric poxvel en maximum 10-20 coolerner, u bolorn el en qti-maz / anhavat klientneri mot, voronq kompy tanum en tun, u poxanak ashxatacnelu, sksum en problemner u pchacac sarqer man gal~ inch arac da irenc problemn e~ menq misht patrast enq poxel nranc dur chekogh sarqery garantyaov kam upgrade-ov~ inchpes ev eghel edzer mot~
noric veradarnalov joystick-in~ vonc karogh e joystick-y chanaparhin vnasvac linel, ete nra tupy anvnas e eghel??? menak chaseq te poxel enq tupy u vacharel dzez vorpes canoti! ~ ekh~

FINE-y ir kyanqum djbaxtutyun e unecel vacharel mot 10 hat CHAINTECK board (politex-in), u bolorn el het en ekel~ amenatarber himmar problemnerov ~ da arden heriq e vor mer achqum CHAINTEK border-y unenan nuyn hambavy inch vor ACER/LG/CTX CDROM-ery~ ete mi tarum ed CDROM-eric 80 hat pchacac e havaqvum u yndhameny 1 hat ASUS, apa amen inch parz e~ menq espes enq datum proizvoditel-i masin~

U ES SHAT URAX EM ETE INC HAJOGHVEL E GONE MI POQR VIRAVOREL DZEZ, VOROVHETEV AHAVOR CHEM SIRUM APERAXT MARDKANC, VORONC LAVUTYUN GNAHATEL CHGITEN YNDHANRAPES!

CTESUTYUN!
  Reply With Quote

2 PineHead
Old 11.05.2003, 04:32   #39
Младенец
 
Join Date: 05 2003
Location: Earth
Age: 42
Posts: 9
Rep Power: 0
Default 2 PineHead

mejberum FINE-i price-list-ic~
AGP 4x 64MB GeForce4 MX440 SE TV-out - 65$
isk miguce gnelud pahin ed kartayi giny iskapes 85$ e eghel??
chem havatum te mer mot giny ankap teghy 30%!! 30% - o vbarcr liner~ xom himmar chenq?
ete aseir vor mer mot RAM-ery mer motic RAM es arel 4-5$ tank, guce havatayi~ vorovhetev patahum e, erb vorosh ed kargi sarqeri arandzin vacharqi giny (voch kompi mej~) barcr e linum, qani vor tvyal apranqic qich enq unenum~

noric em krknum, price-ery namanavand aksesuarneri, real tarbervel chen karogh, u ete inch vor tarberutyunner el linum en, apa shat poqr!

es amen depqum khamadzaynem, vor mer mot gnery vorosh sarqeri hamar mi poqr barcr en firmaneri 80% - i gneric~ isk vonc eq verabervum ayn banin vor orinak FINE-y erevi miak firman e erevanum vory arandzin vacharvac FDD-in (nuynisk voch kompi mej~) 1 tarva garantya e talis~ en depqum, erb kompi mej drvac FDD-in firmaneri mec masy talis en 3 amsva garantya~ mardy gnum e mezanic HDD vory ira achqi araj stugum enq u talis iren, hajord ory het e berum HDD-n vory FDISK chi ancnum u menq da het enq yndunum garantyai tak~ hamazayneq vor eys tipi garantya-n zri chi linum, u menq huys unenq vor jamanaki yntacqum mardik ksovoron, vor kareli e mi 2-3% tank vcharel~, bayc kompi amboghj kyanqi yntacqum imanal vor ete kompd tanes FINE, endegh ed kompin kveraberven maximal ushadrutyamb u shat hachx enpes karces te na der garantyai mej e~, ev voch te mi tari mek or ancneluc heto ksksen dran verabervel inchpes esim inch kompi~ vor vra nuynisk cooler yughely pogh karjena~

imijiayloc evs mi voch qich karevor ban~ mer motic gnvac kamayakan hamakargich minimum 1-2 angam anvchar pereinstalyaciayi iravunq e unenum (da voch mi tegh chi nshvum , bayc aydpes e~) isk da arden 40-50$ -i patmutyun e~ ete nkati unenanq, vor qaghaqum nman voraki instalyacia-nery arjen minimum 20$~
  Reply With Quote

Old 11.05.2003, 05:10   #40
Младенец
 
Join Date: 05 2003
Location: Earth
Age: 42
Posts: 9
Rep Power: 0
Default

Quote:
Nichego otricatelnogo o Fine lichno ne ispitival.

...do momenta kak prochital ix zhe otvet v etom thread-e.

sdelayu vse, chtob te firmi s kotorimi ya rabotayu (ix mnogo) i vse moyi znakomiye (ix esche bolshe) proxodili mimo Fine.
Hyym, vo pervix eto ne ix, a moyi otveti na post-i, guce koghqic nayoghi hamar im patasxannery mi poqr kosht u kopit ein, bayc karcum em vor erb mardy cheghac teghy anpatvum e qo ashxatanqy u qo firman, apa kareli e kopit patasxanov tegh dnel ayd mardun~ hamadzayn ches? ete ashxatum es inch-vor tegh u sirum es qo gorcy, apa porcir patkeracnel, vor inch vor meky himmarutyunner grer qo firmayi masin, nuyny cheir ani???
urish el inch kareli e patasxanel hetevyal post-in~

Quote:
>>"Фигнятень .... сервис не знаю как, но сам магазин **** ... компы дерьмо, цены офигеть,
>>если че портится потом все на тебя кидают! ... да еще и я своими глазами видел ихнюю
>>белую сборку ... собирают с порченных компов че работает и все это вместе миксуют!!!"
kases indz? porcem inch vor ban bacatrel ays mardun? vory ankap teghy apushutynner e durs tvel?


Quote:
Нда Fine - это фирма дерущая с клиентов бешеные деньги за бракованный хард. Но, что самое ужастное Fine - это фирма, в которой главный маснагет (LOL)неотесанный, уличный мальчишка, который может методом тыка хоть как то освоил азы компьютерной техники (в чем я сильно сомневаюсь) но так и остался на дворовом уровне.
yndhanrapes chem xosi arajin naxadasutyand masin, es ed kargi meghadranqneri patasxan mi qani angam grel em, isk inch verabervum e mer masnagetneri "metodom tika" sovorelun, apa asem qez, vor ed metody shat hachax shat aveli lav u lurj ardyunqneri e berum, qan orinak microsoft-i ory 100-150$ anoc kurserin masnakcely, inchum hamozvel em inqs - sepakan porci vra~...

ete "dvorovoy uroven" aselov nkati unes im patasxannery, apa nranc mi masy nuyn makardaki ein inch vor ayn mardkanc post-ery voronc i patasxan grvel ein~- cavoq erbemn stipvac es linum ijnel ayd makardaki ...

Quote:
а в Файне есть понятие гордости и у Вас есть мужики? ты можешь все что накалякал тут в реале сказать мне в лицо? или в Файне тряпки работают?
встретимся поговорим и я тебе обясню что такое сборка красная на тебе!! дешевки ...

inch asem~ ete barapashard chi heriqum normal xosqov ban bacatrelun, apa asa erb enq handipum~
urish inch karogh em qez grel i patasxan?

aselu unes asa ... es inch es durst tvel? sran inch vor urish pataxan eir spasum?
Quote:
Фигнятень .... сервис не знаю как, но сам магазин **** ... компы дерьмо, цены офигеть,
если че портится потом все на тебя кидают! ... да еще и я своими глазами видел ихнюю
белую сборку ... собирают с порченных компов че работает и все это вместе миксуют!!!
  Reply With Quote

Old 11.05.2003, 05:47   #41
Студент
 
R0nIn's Avatar
 
Join Date: 10 2002
Location: who cares?
Posts: 268
Rep Power: 0
Default

aper es qo sax poster@ menak aveli kvatacnen Fine Co. -i masin markanc karciq@
fine -i masin esel vat ban chei lsel , isk qo agrresive politikan i mot bavakanin vat karciq stexcec fine-i masin

qani vor ete qo aselov finum shat sirali en verabervum clientneri het apa qo asacic mianshanak hakarakne hetevum.

cankacac depqum du ete ashxatumes tex petqa imanas vor "Client vsegda prav!"
__________________
.::Try not to become a man of success but rather try to become a man of value::.
  Reply With Quote

Old 11.05.2003, 07:21   #42
Младенец
 
Join Date: 05 2003
Location: Earth
Age: 42
Posts: 9
Rep Power: 0
Default

Barev Ronin jan!

mersi xorhrdi hamar, hamazayn em vor agresive em eghel, u kopit - zut ayn patcharov, vor post-ery nuynpes hsat kopit ein...

u lriv hamazayn em "klient vsegda prav" asacvacqi het, u da ayn e inchin menq hetevum enq FINE-um, ete nkatecir, baci DRUID-ic, vory Joystick er jardel u boghoqum er vor chenq poxel, estegh chkar mard, vory aser, te inqy FINE-i vacharac inch vor sarq-ic djgoh e eghel u menq da chenq poxel - garantya-ov kam upgrade-ov!

chisht e?

ete kariq ka mi angam el karogh es ancnel bolor post-eri vrayov ...

lini da videocard, vory yst klient-i mer mot aveli tank e eghel, lini da cooler, lini da HDD ... kap chuni ... ete klient-y djgoh e tvyal sarqi ashxatanqic kam gnic, apa ayd sarqy kam poxvum e kam het e yndunvum, kam el upgrade e arvum ...

menq ERBEQ! erbeq voch mi ban voch meki vra chenq saghacrel ...

pntrenq qaghaqum mi mardu, vory mezanic inch vor ban e gnel u ayd sarqi het ir problemnery maximum 3 orva yntacqum chen lucvel ... ete da nuynisk problem e tipa - HDD-i ashxatanqi jamanak tzzzocy shat e~ Shat e ? poxenq mek ayl HDD-ov~ eli e shat? upgrade anenq~ kam downgrade ev veradarznenq gumari tarberutyuny!

Sa himanakan princip e FINE-um, u ays tipi problemneri depqum mer mot iskapes gorcum e "Klient vsegda prav!"

bayc ete nuyn klient-y galis animast gorgorum e, poxanak inch vor ban bacatrelu - apa ayd mardu het hnaravor che inch vor harc lucel~ aynpes che?

husov em karoghaca bacatrel te inch nkati unem arayjm!
  Reply With Quote

Old 11.05.2003, 19:09   #43
холостяк и точка.
 
Medved Kosolapiy's Avatar
 
Join Date: 03 2002
Location: Live?
Age: 41
Posts: 6,940
Rep Power: 7
Default

Твой Ответ был очевиден! я все что надо могу тебе и тут сказать, а вот за беспочвенные оскорбления через Форум тебе в зубы дать никак не могу!

Кстати ... все что ты там Реплайнул это было про Тайр?!?! как это сюда попало я не врубаюсь!!!

Насчет Файна скажу так: я работал 3 года в ВЦ Политеха ... а туды на 80% получат компы из Файна!! и я не видел ни одного компа который работал бы нормально! у всех браки, купили для нас под сервер. Так мало того сначала он вооще не врубился т.к. у него был исспорченный блок питания, пришли починили!! потом оказалась неработающей сетевая ... неделю ее меняли, потом нашли брак в СидиВрайтере.

а насчет реала ... если у тебя гордость проснется дай знать ...
  Reply With Quote

Old 13.05.2003, 09:43   #44
Младенец
 
Join Date: 03 2003
Location: Yerevan
Age: 45
Posts: 1
Rep Power: 0
Default

Quote:
Originally posted by Medved Kosolapiy


Насчет Файна скажу так: я работал 3 года в ВЦ Политеха ... а туды на 80% получат компы из Файна!! и я не видел ни одного компа который работал бы нормально! у всех браки, купили для нас под сервер. Так мало того сначала он вооще не врубился т.к. у него был исспорченный блок питания, пришли починили!! потом оказалась неработающей сетевая ... неделю ее меняли, потом нашли брак в СидиВрайтере.
Могу подтвердить эти слова. Сам лично
имел дело с PC-ками в Политехе, основным поставщиком которых был Файн... Что ни комп то дефект.. За редким исключением.
Может просто совпадение? Не знаю не знаю...
  Reply With Quote

Old 13.05.2003, 19:10   #45
Младенец
 
Join Date: 05 2003
Location: Earth
Age: 42
Posts: 9
Rep Power: 0
Default

Shat shnorhakalutyun orinaki hamar, erevi aveli harmar orinak djvar liner gtnel!

1) Blok-Pitanya
es arden mi qani angam nshel em, vor menq miayn mi ban karogh enq xostanal, hnaravorin chap seghm jamketum poxel chashxatogh carqery! te inch patcharov e blok-y pchacel - guce defektavor e eghel u chanaparhin tap galy verjnakanapes pchacrel e~ bayc mi ban shat lav em hishum, bloky poxvel e dzer zangeluc heto 2-3 jamva! 2-3 JAMVA yntacqum, ynd vorum poxvel e henc dzer mot - politex-um!

2) LAN Card
ete chem sxalvum lan cardy berelu nuyn ory dzez asel enq vor ayo, card-y chi ashxatum, bayc menq karogh enq cardy poxel 10 orva yntacqum miayn, ayn patcharov vor Combo-(UTP/BNC) Lan Card-er tvyal pahin chuneinq~ inchu chuneinq? vorovhetev politexi ayd patvery - mot 60 hamakargich, arvel er voch standard dzevov - hamakargchayin amboghj texnikan moscva-ic patvirvel er voch te mer, ayl henc politexi koghmic, u amboghj partian bervel er henc politexi hamar ... ayd isk patcharov menq ayd pahin Combo - card-er chuneinq, u es arden shat lav chem hishum, bayc ete chem sxalvum, menq dzer hamar LAN card charel einq arden 3-rd ory, sakayn henc duq bavakan erkar jamanak cheiq galis dzer LAN-y taneiq~

3) CDRW!
Lav, gone es depqy chhishatakeir~ AY anamot!
ete chem sxalvum, henc qo achqi araj stugecinq ayd CDRW-n u cuyc tvecinq, vor ayn ashxatum e te urish hamakargichneri te dzer hamakargchi vra! edpes che? minimum 7-8 hat CD-enq grel, henc qo araj! anzamb es em GREL!!!
U karcem hamozvecinq, vor problemy voch te CDRW-um e, ayl dzer install arac windows-um, vory mot 20 rope-um mianum er, u mi 10-15 rope el petq er linum vor Nero-n bacvi!
da el iharke baxti ban er, kam kbacver, kam che~
u edqanic heto, menq dzez urish CDRW enq talis! philips-i poxaren ASUS enq talis, asum enq tareq, ete sranov dzer prooblemnery lucven, kpaymanavorvenq upgradi-i u doplata-i masin, u edqanic heto du gnum es dzer sheferin asum, vor philips-y pchacac er, u menq da henc-enpes poxel enq ASUS-ov!

erb es depqi manramasnery chshtum ei mer service-um, mer manager-y shat mec cankutyun haytnec qez tesnelu! ete chem sxalvum paymanavorvel eq vor kgas kvoroshenq upgradi-i manramasnutunner! edpes che?? Gone xosqid tery eghir!

es haskanum em mardun, vory voroshel e djgoh linel, hakaraky hamozely shat bard e~ bayc porceci!

henc hima mer service-um ka hamakargich, noric politex-ic, vory yst dzez ANYNDHAT! kaxvum e~ ayn mer mot e arden 2 shabat, 2 or araj barehachel eq zangel u harcnel te inch parzvec ira het~ isk parzvel er ayn, vor mer mot linelu ayd 2 shabatva yntacqum hamakargichy anyndhat miacvac e eghel tarber test-eri tak, u voch mi problem chi nkatvel! u erb xndrum enq vor ira vra ashxatogh mardy ga mer mot gone 1 jam nsti, ashxati vor problemy tesnenq, parzvum e vor "ed mardy xom chi galu mi tari dzer mot nsti~ karogh e mi tari ashxatenq u voch mi angam chkaxvi~" e es chem haskanum vonc karogh e ANYNDHAT kaxvogh komy mi tari chkaxvi


2RUBO!
rubo jan, noric animast posting! "ha es el em djgoh, ashxatogh komp chem tesel"
isk es baci SNAR-ic u VARDAN-ic politexum urish hamakargchayin masnaget chem tesel~ e heto~ bayc ed chi nshanakum, vor es iravunq unem kangnem u asem, vor politex-um lav masnagetner chkan~ konkret orinak kberes erb meznic gnac kompy problem e unecel u ed problemy chi lucvel?
NORIC u noric uzum em hishecnel, u da mer garantyai himnakan skzbunqneric mekn e! menq chenq karogh xostanal, vor amen inch shat lav kashxati, menq karogh enq xostanal, vor ete inch vor ban chashxati, apa ayd problemy klucvi amenaseghm jamanakamijocum!
noric em uzum hishecnel, politex-y FINE-ic mot 500 hat komp e gnel verjin 2 tarineri yntacqum, u ete drancic 20 haty problemner en unecel, voroncic voch meky i dep aranc lucman chi mnacel~ apa da shat! shat lav cucanish e~
  Reply With Quote
Reply

Thread Tools



Реклама:
реклама

All times are GMT. The time now is 12:51.
Top

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.